Evde Bakım Parasıyla Veya 2022 Maaşıyla Kredi Çekilir Mi?

yorumsuz
741 views

2022 maaşı nedir ilk olarak bu konuya bir açıklık getirelim. 2022 maaşı: % 40 üzeri engeli bulunan ve 18 yaşının üzerinde ki herhangi bir geliri bulunmayan kişilere devlet tarafından bağlanan maaş olmaktadır. Ancak engelli bireye bakan kişiler tarafından bu maaş hiç de iç açıcı bulunmuyor.

Dolayısıyla da her banka 2022 maaşına müteallik kredi imkânı tanımamaktadır. Ancak maaşı aldığınız bankadan yine de kredi alma olanağınız diğer bankalarla karşılaştırılırsa daha yüksek durumdadır. Bu konu da maaşın alındığı bankayla müzakere de bulunulabilir. Kredi alabilmeniz için elbette kredi notunuzun yüksek olması bir ön koşuldur. Banka kredisi borcu yüzünden kara listede olmamanız da kredi çekebilmenizi kolaylaştıracak olan etken bir önemli konumdur. Engelli maaşıyla maaşta ki tutarın 3 de birinin 36 misline kadar kredi çekme olanağına sahipsiniz. Maaşınızın tutarını üçe bölüp 36 ile çarparak alabileceğiniz kredi tutarını hesaplayabilirsiniz. Evde bakım parasıyla veya 2022 maaşıyla kredi çekilir mi? sorusuna evet yanıtı verilebilir.

Başvuru için gelir belgenizi, fotoğraf, kimlik varsa ehliyetiniz gibi evrakları hazır da bulundurmanız da fayda var. Bankalar krediyi kefilsiz vermemektedir. Bu yüzden düzenli maaşı olan bir tanıdığınızı kefil göstermeniz sizin lehinize olacaktır. Daha da iyisi kamu çalışanı bir ahbabınız varsa bu anlam da o daha çok işe yarar bir konum da bulunacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Borcu Yapılandırması Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde Kredi Borcu Yapılandırması Nasıl Yapılır, Kredi borcunuzu yapılandırma ve kredi trasferi yaparak yapılandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın