Finansbank Enpara Şube Kodu Nedir Kaç?

yorumsuz
741 views

Finansbank Enpara Şube Kodu Nedir Kaç? Oturduğunuz il ve ilçede yer alan Finansbank’ın bir sürü şubesi mevcut bulunmakta ve işlemlerinizin karışmaması için şube kodları şart olma durumunda. Dediğimiz gibi şube kodlarının amacı çoğunluk sizin yaşayacağınız sıkıntıları ortadan kaldırmak amaçlı olsa da şube kodlarının olmadığı durumlarda yapılan işlemlerde ve ödemelerde karışıklıklar meydana gelebilir. Bu sebeple Finansbank’ta her şubenin kendine özel bir şube kodu bulunuyor. Şube kodlarının diğer bir adı şube swift kodudur. Şube swift kodları aynı şekilde şubenin lakabı gibidir. Sadece kendisine özgüdür ve başka hiçbir şubede aynı koddan bulunmaz.

Aksi durumda, yani aynı kodun Finansbank’a ait başka bir şubesinde bulunması halinde, işlemlerde aksama olur ve o bankanın şube kodu değiştirilene kadar banka işlem kabuk görmez. Yani kod değişmeden hiçbir işlevi olmaz. O yüzden her yeni şubede kodlamalara dikkat edilir ve en ince şekilde özen gösterilir. Finansbank’ın Türkiye’nin en iyi olan internet bankacılığı sitesi Enpara sitesinde bile şube kodu bulunmaktadır. Peki, neden zaten her il ve ilçede aynı olan, hiç farklılık göstermeyen bu internet bankacılığında neden bir şube kodu bulunuyor? Bunun temel sebebi bu bankacılık sisteminde yapılan işlemler, müşteriler, verilen krediler ya da ödenen borçların diğer Finansbank şubeleri ile karışmasını önlemektir.

Çünkü herhangi bir Finans şubesine üyeliği ya da şöyle de denilebilir Finans şubesi müşterisi olmayan kişiler direkt olarak Enpara internet bankacılığı müşterisi olabilir. Ve iki taraf da aynı bankaya ait olsa da müşteriler farklı ve ayrı olduğundan her banka şubesinin müşterilerine ait bilgileri ve ödemeleri birbirine karışmamalıdır. İşte bu sebepten Türkiye’nin en iyi hizmetine sahip olan internet bankacılığı Enpara, bir şube koduna ihtiyaç duyar. Finansbank’a bağlı bir şube olan Enpara internet bankacılığı, 3663’tür. Sizden eğer bir de hesap numarası isteyecek olurlarsa size ait olan İban numarasının son 8 hanesini yazmanız yeterli olacaktır. Enpara’nın şube swift kodu, XNNBTRISXXX olarak bilinmektedir. Ek olarak şube swift kodu sorulduğunda bu kodu belirtebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kuryenet Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Kaç başlıklı makalemizde kuryenet iletişim tel no ve Kuryenet Müşteri Hizmetleri Telefonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın