Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi

yorumsuz
184 views

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi Garanti Bankası başka hiçbir tasarruf aracından elde edemeyeceğiniz bir getiri sağlayan yüzde 25 devlet katkısı için mutluluğunuzu yüzde 25 arttırın sloganı ile buna vurgu yapmakta ve kişileri bireysel emeklilik sistemine teşvik etmektedir.

Yaşlılığımızda ve emekli olduktan sonra bugünkü hayat standardını bozmadan ve aynı imkanlarla hayatını devam etmek isteyen herkese birikim yapma imkanı sağlayan Garanti Bankası bireysel emeklilik sistemi devlet güvencesi ile herkese tasarruf yapma imkanı sağlıyor.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi Şartları Nelerdir

Bireysel emeklilik sistemine dahil olmak için T.C vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmak ve fiili ehliyete sahip olmak yeterlidir. Başka herhangi bir şart aranmaz. Çalışmayan kişilerde bu sisteme katılabileceği için kişinin SGK ile bir bağlantısı olması da gerekmemektedir.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi Planları

Garanti Bankasının bireysel emeklilik planları herkesin bütçesine uygun olması için alternatifli sunulmuştur. Bunlar arasında E-emeklilik planı, pratik plan, Prestige Plan ve Select Plan sayılabilir.

E-emeklilik planının en az ödeme limiti 90 TL olarak belirlenirken, pratik planda 145 TL, Prestige planda 590 TL ve Select planda ise 1202 TL en az ödeme limiti belirlenmiştir.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik müşterilerinin yılda dört defa olmak üzere planlarını değiştirmek ve farklı plana geçme hakları bulunmaktadır.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi Giriş Aidatı

Birçok bireysel emeklilik şirketinde olduğu gibi Garanti Bankası bireysel emeklilik sisteminde bazı planlarında başlangıçta giriş aidatı almamakta ve kişinin sistemde kaldığı süreye göre ertelemektedir.

Garanti Bankası sadece Pratik planı seçen bireysel emeklilik müşterilerinden 117 TL giriş aidatı almaktadır. Diğer planlardaki ertelenen giriş aidatları ise bireysiel sigorta müşterisinin sistemden çıkması yada farklı bir şirkete geçmesi durumunda sistemde kaldıkları süre hesap edilerek müşteriden talep edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Bankalarda Unutulan Para Sorgulama başlıklı makalemizde Bankalarda Unutulan Para öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 16 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın