Garanti Bankası İban No Öğrenme Ibanı Kaç

yorumsuz
504 views

Garanti Bankası İban Öğrenme İlk olarak Türkiye de İBAN kullanımına geçilmesi para aktarımının yanlış yapılmasından doğan olumsuz sonuçları önlemek amacıyla olmuştur. Bir hesap numarası ile aynı işlemi görmektedir. Avrupa ülkelerinde zaten kullanılmakta olan bu sistem artık Türkiye’de de mevcut. Türkiye de 1 Ocak 2010 itibaren iban numarası kullanılması zorunlu hale getirilmiştir. Dolayısıyla banka işlemlerinden pek de anlayamayan kişiler için hesabınıza para aktarımı yapmak veya internette herhangi bir eşyanızı satışa çıkardığınız da alıcının sizden hesap numarası değil de iban numaranızı istemesine karşılık şaşırmayın!

Çünkü bahsettiğim gibi iban numaranızı hesap numarası gibi kullanıyor olacaksınız. Türkiye de iban numarası 26 basamaktan oluşmaktadır. Avrupa da ise 34 basamaktan oluşmaktadır. Garanti bankasında bir hesabınız varsa ve Garanti Bankası iban öğrenme adına işlem yapmak için direk bankanıza başvurabilirsiniz, garanti bankası ATM’lerinden internet aracılığıyla garanti bankası internet bankacılığından veya telefonla bankayı arayarak da öğrenebilirsiniz. İnternet bankacılığından iban numaranızı öğrenmek için şu adımları takip edebilirsiniz:

İnternet şubesi ardından hesaplar menüsü ve son olarak iban bilgilerim butonundan sonra karşınıza çıkacak olan şube kodu ve hesap numarası bilgilerinizi doğru yazarak iban numaranızı öğrenebilirsiniz. Telefondan garanti bankası iban numaranızı da 444 0333 ALO GARANTİ hizmetiyle de öğrenmeniz mümkündür. Ancak şu unutulmamalıdır ki hesap numaranızı yanlış yazmanız halinde yine de size bir iban numarası gönderilir bu yüzden işleminizin hatasız gerçekleşebilmesi adına bilgileri doğru tuşlamanız çok önemlidir.

Hiçbir kuruluşun size ait iban numarası üretme salahiyeti olmadığını unutmayınız! İban numaranızı öğrenmek istiyorsanız öncelikle hesap numaranızı ve şube kodunu bir kâğıda yazın ve yanınız da bulundurun çünkü sizden istenen bilgiler bundan ibaret olacaktır. İban numaranızı öğrenmek için işlemlerinizin hızlı ilerlemesini istiyorsanız telefonunuzla Alo Garanti’yi aramanızı tavsiye derim.

Bir önceki yazımız olan İNG Bank Swift Kodu Kaç Sorgulama Öğrenme başlıklı makalemizde İNG Bank Swift Kodu Kaç Sorgulama Öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın