Garanti Bankası Kart Şifresi Öğrenme Alma

yorumsuz
19.843 views

Garanti Bankası Kart Şifresi Öğrenme Alma Garanti kart şifrenizi öğrenmek artık çok kolay… Alo Garanti ile tüm işlemlerinizi telefon aracılığı ile yapabilirsiniz. İlk olarak Garanti şubelerine gidip Alo Garanti İstek Formu, kimlik fotokopiniz ve imzaladığınız bankacılık hizmet sözleşmesini teslim edeceksiniz. Ardından takip eden bir hafta içerisinde 444 0 333 Alo Garanti sesle yönlendirme opsiyonunu kullanarak Alo Garanti ve internet şubesi için şifre alabilirsiniz. Türkiye’nin her noktasından Alo Garanti ile bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Örneğin Garanti bankası kart şifresi öğrenmek gibi… Şifrenizi Alo Garantiyi arayarak Alo Garanti Şifre ve Parola İşlemleri ile ya da internet şubesi aracılığı ile değiştirebilirsiniz. Şifrenizin güvenliği açısından kart sahibi harici kimse ile herhangi bir işlem yapılamaz. Bu sebeple örneğin şifrenizi unuttunuz bunun için kartınıza tanımlı bilgiler ile şifre öğrenme ve şifre değişikliği işlemleri yapabilirsiniz. Şifrenizin güvenli bir şifre olması için ;

  • Şifreniz müşteri numaranıza denk olmamalı
  • Ardışık yani 12345 ya da 54321 gibi sayılardan oluşmamalı
  • 4444 gibi aynı sayılardan olmamalı
  • Şifreniz 6 rakam içermelidir.

Alo Garanti, internet şubesi ya da kartınızın şifresinin güvenliğini sağlamanız açısından doğum tarihi gibi basit tahmin edilebilir şifrelerden kaçının. Şifrenizi bir kağıda yazılı bir şekilde çantanızda, cüzdanınızda taşımayın, şifrenizi banka personeli dâhil kimse ile paylaşmayın, şifrenizi yazılı olarak telefonunuza kaydetmeyin, örneğin şifrenizi kaybettiniz ve ya unuttunuz.Garanti bankası kart şifresi öğrenmek için Alo Garanti 444 0 333’ü arayarak yeni şifre almalısınız.

Pos, ATM gibi kullanım alanlarında şifrenizi kimsenin görmemesine özen gösteriniz. Şifreniz harici güvenlik önlemi almanız gereken bir diğer nokta ise kartınızın ön ve arka yüzündeki numaralardır. Bu numara bilgilerini kimse ile paylaşmayınız. İnternet alışverişlerinizde halka açık bir bilgisayar ya da Wifi kullanımınız durumunda kart bilgilerinizin güvenliği risk altında olabilir.

Bir önceki yazımız olan 18 Yaşından Küçüklere Hesap Açan Bankalar başlıklı makalemizde 18 yaş altı banka hesapları, 18 yaşından küçüklere banka hesabı açılırmı ve 18 Yaşından Küçüklere Hesap Açan Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın