Garanti Bankası Mobil Uygulama Açılmıyor Uyarısı Hatası

yorumsuz
150 views

Garanti Bankası Mobil Uygulama Açılmıyor Ne Yapmalıyım? Her geçen gün ilerleyen teknoloji bankaları da etkiliyor. Hizmetlerini arttırmak isteyen bankalar mobil uygulamalar geliştirerek müşterilerine kolaylıklar sağlıyor. Mobil uygulama kullananlar tek tık ile birçok işlemi gerçekleştirebiliyor. Bankanın uygulamasında işlem yoğunluğu ve birçok işlem yapılması da teknik açıdan problemler çıkartabiliyor. Her uygulamada olabileceği üzerine kodlama hatası olabiliyor.

Banka ve Mobil Uygulamalar

Mobil uygulamanın büyük bir ağ hattına ve veri tabanına kodlama yapabilmesi çok önemlidir. Mobil uygulamalarda en ufak bir kodlama sorunu birçok sıkıntıya yer açabiliyor. Banka uygulamalarının eksiksiz olması diğer uygulamalara göre çok daha önemlidir. Çünkü mobil uygulama üzerinden bir yere para gönderirken oluşacak bir sorun ufak da olsa para kaybına yol açabiliyor. Ya da çıkan bir sorun bütün müşterilerin hesap kayıtları gibi hesap hareketleri gibi işlemlerini durdurabilir. Fakat bu gibi sorunlara sık rastlanmaz ya da her hangi bir problem meydana geldiğinde bunu banka karşılar.

Garanti Bankası Mobil Uygulama Faydaları

Garanti Bankası’nın mobil uygulaması ile hesap bakiyesi görüntüleme, hesaplar arası para geçişleri sağlama, başka hesaba para yatırma, faturaları ödeme, kredi çekme gibi birçok işlem yapmak mümkün. ATM’den yapılabilecek birçok iş hatta daha fazlası Garanti Bankası’nın mobil uygulaması ile yapılabiliyor.

Garanti Bankası Mobil Uygulama Düzenlemesi

Genel olarak bankaların uygulamalarında görülen sıkıntı açıldığı halde işlem yapılamıyor olma sorunudur. Bu muhtemelen bankanın sunucuları ile alakalı bir hatadır ve kısa zamanda çözülür. Bir diğer sorun ise mobil uygulamanın açılması fakat bir anda ekranın gitmesidir. Bu sorun çok yüksek ihtimalle telefonun sorunudur. Telefon ile uygulama arasında uyumluluk sorunu ortaya çıktığında bu problemle karşılaşmak mümkün.

Bankalar bu gibi uyumluluk sorununu çözmek için güncellemeler gerekir, telefon sahibi de uygulamayı güncelleyerek kullanmaya devam eder. Herhangi bir sorun ortaya çıktığında yapılabilecek diğer işlem ise garanti bankası mobil uygulamasını silerek, bütün verilerin ve dosyaların silindiğine emin olduktan sonra, tekrar yüklemektir. Bunlar gibi sık rastlanan sorunların dışında bir sorun olduğunda yine aynı işlemler uygulanabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Banka Müdürü Nasıl Olunur? başlıklı makalemizde banka müdürü aranan şartlar ve nasıl banka müdürü olabilirim hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 27 Şubat 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın