Gelir Belgesi Olmadan Kredi Veren Bankalar

yorumsuz
343 views

Acilen ortaya çıkan para ihtiyacınız için bankaya gidip Kredi çekmeniz gerektiğinde, bankaların çoğu sizden başta gelir durumunu gösteren farklı belgeler sormaktadır. Çalışan insanlar mutlaka gelir elde eder, ancak bazı durumlarda bunların belgelenmesi imkânsızdır. Gelir belgesi olmadan kredi veren bankalarbulmak için, yani geliri olduğu halde gelirini belgeleyemeyen tüketici, Kredi çekmek istediği zaman ne yapmalıdır?.

Sizlere yardımcı olmak için bankaların neler istediğini, nelerin gereksiz olduğunu kısaca özetlemek istiyoruz. Genelde serbest meslek sahibi olan insanlar, yani esnaflık yapan tarımla uğraşan meslek sahiplerinin sabit geliri olmaması sebebiyle gelirini belgelendirmesi zorlaşıyor. İşlerini geliştirmek büyütmek içinbankadan kredi çekmek istediği zaman gelir belgesi olmadan kredi veren bankalar tercih edip ihtiyacını giderme yoluna gitmektedir.

Esnafa, çiftçiye, köylüye kredi desteği sağlayan önemli bankalarımız bulunmaktadır. Bunlar arasında İş Bankası, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Şekerbank, Akbank, TEB, Finansbank, HSBC, Denizbank ve ING Bank daha çok destek sağlayarak esnafın işini yürütmesini katkı sağlamaktadırlar.

Bu bankalar sizlerden gelir belgesi istemez belki ancak, unutmamanız gerekir ki kişisel kredi notunuzu kredi çekmeniz için yeterli olması gerekmektedir. Ayrıca Adınıza kayıtlı olan gayrimenkuller tapuları da istenebilir. Bankaların amacı paradan para kazanmaktır. Tüketicilerin çektikleri Kredileri sorunsuz geri ödemeleri halinde sürekli kredi verme çabasında olurlar.  Daha önceki çalıştığınız bankalarla işleriniz düzgün gitmediyse, Yani kredi çekip borcunu zamanında ödemediyseniz bu durumu bilen bankalar sizlere gelir belgesi olmadan kredi çekme fırsatı vermezler. Çünkü bankaların ilk şartı tüketicinin hangi bankaya olursa olsun çektiğim borcunu düzenli olarak zamanında ödemelerine bakarlar. Bu durumu onlar ortak bir sistem sayesinde kolayca öğrenebilmektedirler. Gelir belgesi olmadan kredi veren bankaların istediği bildiğiniz sıradan evraklardır. TC kimlik numarası olan resmi evrak, son 3 aylık ödenmiş size ait bir fatura, esnaf iseniz vergi kimlik belgeniz, tarım sektöründe iştigal ediyorsanız çiftçilik belgeniz olduğu zaman bankalar size kolayca kredi verecektir.

Bir önceki yazımız olan Belge İstemeden Kredi Veren Banka Var mı? başlıklı makalemizde acil kredi verenler, acil nakit para ihtiyacı ve Belge İstemeden Kredi Veren Banka Var mı? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın