Hacizli Olan Kişiye Kredi Çıkar Mı?

yorumsuz
1.225 views

Hacizli Olan Kişiye Kredi Çıkar Mı? Kişiler herhangi bir bankaya kredi almak için başvurduğunda, kredi değerlendirmesi esnasında kişinin bankayla ilgili olan durumlarında yani finansman geçmişine bakarak kredi konusunda son kararlarını veriyorlar. Bu durumda kredi için karar verilirken de, kişinin icra borcu olması olumsuz olmaktadır.

İcra Kapsamına Neler Girer?

Bankalar dışında örnek vermek gerekirse; elektrik, doğalgaz, cep telefon operatörleri, Telekom, internet hizmetleri gibi insanlara hizmet sunan bu kurumlara ait borçların ödenmeyerek birikmesi de icra kapsamına giren konulardandır. Bundan dolayı, kişiler bankalardan kredi talebinde bulunurken, daha önce hangi kurumdan icra aldıkları da önemli olan bir diğer konudur. Ancak bu borçlar kapatıldığı takdirde durum değişecektir.

İcra Borcu Nasıl Kapatılır?

Diğer bankalardan borç kapatma kredisi olarak alınan krediler ile biriken borçlar kapatılabilmektedir. Ya da diğer bir yöntem olarak, bankaya borcunuzun yapılandırılmasını istediğinizi belirttiğiniz takdirde, banka yetkilileri tarafından, borcunuz yapılandırılacak ve siz de belli periyotlar şeklinde taksit biçiminde borcunuzu ödeyebileceksiniz. Daha önceden düşen mevcut krediniz ancak bu yolla düzeltilebilmektedir. Eğer banka bu talebinizi kabul etmezse, sizden kefil isteyebiliyor. Eğer gösterdiğiniz kefilleri de yeterli görmezlerse, İpotek adını verdiğimiz ve müracaat edilen kredi oranından daha yüksek getirisi olan değerli taşınır ya da taşınmaz malları bankalarına ipotek adı altında göstermenizi ed talep edebilirler. Konu hakkında daha geniş bilgi sahibi olmak isterseniz, bankaların müşteri hizmetlerine bağlanarak, konu ile ilgili sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Engelli Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde engelli ihtiyaç kredisi, engellilere özel krediler ve engellilere sağlık kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 17 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın