Hafta Sonu Tatil Gününde Kredi Çekilebilir Mi?

yorumsuz
2.940 views

Günümüz de birçok kişi nakit ihtiyacı olduğun da ya da herhangi bir mal almak için bankalar aracılığı ile kredi kullanma yoluna gitmekteler. Genel olarak kredi çekmek için hafta içi mesai saatleri arasın da çekmek gerekir. Kredi başvurusu yapmak için günün her saati birçok yol ile başvuru yapılmaktadır ama onaylanan krediyi çekmek için şubeye gidilmesi gerekir. Bu sebep ile bankalar da hafta içi mesai saatleri arasın da açık olduğundan bu saatler arasın da kredi çekme işlemi yapılmaktadır.

Hafta Sonu Ya da Tatil Günlerin de Hiç Kredi Çekilemez Mi?

Hafta sonu ya da tatil günü hiç kredi çekilebilir mi? Çekilir. Hafta sonu ya da tatil günü kredi çekmek için bir bankanın müşterisi olmak gerekir, ancak o zaman hafta sonuna ya da tatil günlerine denk gelip kredi ihtiyacınız olduğu zaman kredi çekebilirsiniz. Bazı bankalar interaktif hesap aracılığı ile aylık gelirinize göre belli bir miktar da kredi çekmenize olanak tanımaktadır. Bu çekilebilecek kredi ihtiyaç kredisidir. Banka size belli bir limit tanır ve o limit dahilin de interaktif hesabınız aracılığı ile kredi çekebilirsiniz. Fakat dediğimiz gibi hafta sonu ya da tatil gününde çekilebilecek kredi türü size bankanın aylık gelirinize göre imkân tanıdığı oranda çekebilecek olduğunuz ihtiyaç kredisidir. En kredisi ya da araç kredisini tatil gününde çekme imkânınız yoktur.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışında Kredi Kartı ve Bankamatik Kartı Kullanılabilir mi başlıklı makalemizde banka kartını yurtdışına açtırma, kredi kartını yabancı ülkede kullanmak ve Yurtdışında Kredi Kartı Kullanılabilir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 6 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın