Halkbank Mobil Uygulama Açılmıyor Hatası

yorumsuz
1.462 views

Halkbank Mobil Uygulama Açılmıyor Ne Yapmalıyım? Günümüzde her işimizi teknolojik aletlerle yapar olduk, bir nevi teknoloji çağında yaşıyoruz. Her geçen gün yeni bir teknolojik gelişme hayatımıza giriyor. Bu gelişmelerle birçok işimizi yaparken hem zamandan hem de paradan tasarruf eder olduk. Bu teknolojik gelişmelere iş dünyası da yüzünü dönmek zorunda kalıyor. Özellikle bankacılık sektöründe bu etkiyi görüyoruz.

Telefon bankacılığı, ATM’ler, internet bankacılığı derken mobil Bankacılık hayatımıza girdi. Neredeyse her geçen gün yeni bir dijital Bankacılık hizmeti müşterilere sunuluyor. Bankaların ARGE departmanlarının en çok ağırlık verdiği alan ise mobil bankacılık hizmeti. Göz tanıma sistemiyle giriş, sesle havale gönderme, en yakın ATM’yi bulma gibi birçok teknolojik hizmete mobil Bankacılık üzerinden ulaşabiliyoruz. Fakat ne yazık ki tüm bu hizmetler kusursuz işlemiyor.

Mobil Bankacılık Sorunları

Dijital bankacılığın hayatımıza oldukça olumlu bir etkisi olduğu yadsınamaz bir gerçek. Şubeye veya ATM’ye gitmeden, evde yatak odamızda uzanırken bir dakikadan daha kısa bir sürede havale EFT yapmak, hesap açmak, fatura ödemelerimizi gerçekleştirmek, hesap ekstremize bakmak gibi saymakla bitmeyecek artılarına ücretsiz olarak ulaşıyoruz. Her ne kadar mükemmel bir sistem olsa da zaman zaman kullanıcılara bazı sorunlar çıkarmıyor da değil. Özellikle mobil Bankacılık uygulamasında en çok rastlanan bir hata olan uygulama açılmama sorunu birçok kullanıcının başına geliyor.

Mobil Bankacılık Sorunları İçin Ne Yapmalı

Mobil bankacılıkta kimi zaman çeşitli sorunlar olabiliyor. Sıklıkla şöyle sorunlarla karşılaşırız: uygulamanın açılmaması, şube randevu/sırası alamamak, mobil ödeme gerçekleştirememek ve daha birçok problem bazen en olmadık anda karşımıza çıkar. Kimi zaman bankanın uygulama geliştiricileri hazırladıkları uygulamayı akıllı telefonların tüm sürümlerine stabil edemezler.

Böyle durumlarda Android 6.0 Marshmallow sürümü kullanan biri mobil bankacılığa sorunsuz erişirken aynı telefondan Android 7.0 Nougat sürümü kullanan biri uygulamaya erişememe problemi yaşayabiliyor. Eğer siz de mobil uygulamanın açılamamasından şikayetçiyseniz öncelikle ilk yapmanız gereken ilgili bankayı bu durumdan haberdar etmek olmalı.

Örneğin Halkbank müşterisisiniz ve Halkbank mobil uygulaması ile işlem yapmak istiyorsunuz. Uygulamaya tıkladığınızda açılmıyor veya açılıp iki saniye sonra ana ekrana dönüyorsa bu durumu kullandığınız akıllı telefonun uygulama marketine girip Halkbank mobil uygulamasına yorum atarak sorunu bildirebilirsiniz.

Daha sonra Halkbank müşteri hizmetlerini arayarak ve eposta atarak da sorunu bildirip çözüm talep edebilirsiniz. Bankaların uygulama geliştirici ekiplerine sorun iletildikten birkaç gün içerisinde, banka sorunu çözüp uygulama güncellemesi yayınlayacaktır. Bu süreçte telefonunuzu otomatik güncellemeye açık tutun veya ara ara uygulamanın güncellenip güncellenmediğini kontrol edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bankamatik Sahte Para Verir Mi? başlıklı makalemizde atm sahte para verdi ve Bankamatik Sahte Para sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 14 Ocak 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın