Hangi Bankalar Hesap İşletim Ücreti Almıyor

yorumsuz
396 views

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar. Bankaların müşterilerinden sağlamış olduğu en büyük gelir faiz ücretleridir. Bankaların faiz ücretleri haricinde de müşterilerinden elde etmiş oldukları başka gelirler de yer alıyor. Bu gelirlerin başında hesap işletim ücretleri yer alıyor. Hesap işletim ücretlerine finansal alanda faiz dışı gelir adı veriliyor. Bankalar hesap işletim ücretleri ile çok yüksek kazançlar elde ediyorlar. Banka müşterileri hesap işletim ücretini ödemek istemese de bankalar hesap işletim ücretleri konusunda taviz vermiyor.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankaların Genel Özellikleri Nelerdir?

Tüketicilerden hesap işletim ücreti almayan bankaların genel özelliklerine bakıldığında bu bankaların dijital bankacılık hizmeti veren bankalar ile katılım bankaları oldukları görülüyor. Hesap işletim ücreti almayan bankaların hangileri olduğuna bakılırsa bu bankalar sırası ile Albaraka Türk, Vakıfbank, Ceptecep hizmeti ve Yapı Kredi bankaları ve hizmetleri olduğu görülüyor. Bu banka ve hizmetler müşterilerinden yapılan herhangi bir ücret karşılığında hesap kesim ücreti almıyor.

Tüketiciler de hesap işletim ücreti almayan bu banka ve hizmetlere büyük ilgi gösteriyor. Uzman finansörlerin yapmış oldukları açıklamalara göre hesap işletim ücreti almayan bankalara gösterilen yoğun ilgi nedeni ile hesap işletim ücreti alan bankaların da yavaş yavaş hesap işletim ücreti almamaya başlayacaklarını belirtiyorlar. Çünkü hesap işletim ücretleri tüketicilere ekstra maliyet oluşturduğundan tüketicilerin hesap işletim ücreti almayan bankalara ilgi göstermesi ve ihtiyaçlarını bu bankalar aracılığı ile karşılaması oldukça doğal bir durum olarak değerlendiriliyor.

Bir önceki yazımız olan En Uygun Araç Sigortası Yapan Şirketler Hangileri başlıklı makalemizde en ucuz araç sigortası ve En Uygun Araç Sigortası hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 30 Nisan 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın