Hesabımın Iban Numarasını Nasıl Öğrenebilirim?

yorumsuz
168 views

Hesabımın Iban Numarasını Nasıl Öğrenebilirim? Müşterinin isteği doğrultusunda ilgili bankalardan vadeli veya vadesiz hesaplar açılabilmektedir. Açılan hesaplarda müşteriye ait banka kartı teslim edilmekte ve hesap cüzdanı verilmektedir. Verilen hesap cüzdanı içerisinde banka hesabı ile ilgili detaylar vardır. Bu detaylar arasında Iban numarası verilen dekontun üst köşesinde belirtilmektedir. Müşteri banka hesabının Iban numarasını hesap cüzdanından öğrenebilmektedir. Hesap cüzdanı kaybolduğu durumlarda yeniden ilgili bankaya işlem sırası alarak müracaat edebilir ve yeni hesap cüzdanı talep edilebilmektedir.

Bankamatik İle Iban Numarası Öğrenme

Müşteri bankaların ortak atm bölgesinden veya ilgili bankanın atm banka kartı girişine kartını yerleştirerek, karşısına çıkan seçenekler arasında hesap bilgilerini öğrenebilmektedir. Iban numarasını atmlerden de öğrenebileceğiniz gibi şube bölgelerinden talep edebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı İle Iban Numarasını Öğrenme

İlgili bankanın internet bankacılığı sitesi üzerinden giriş yapılarak müşteriye ait banka şubesi ve Iban numarasını öğrenilebilmektedir. Açılan internet bankacılığı sitesinde bilgiler girildikten sonra, banka bilgilerine ulaşmalıdır. Açılan yeni sayfada müşterinin Iban numarası yazmaktadır.

Iban Sorgulama Yöntemi

Iban sorgulama yöntemi ile internet bankacılığı bulunan ilgili bankanın sitesi üzerinden işlem yapılabilmektedir. Bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmelidir. Hatalı girilen bilgilerde Iban numarası yanlış hesaplanabilmekte olup, Iban numarası üzerinden yapılan bütün işlemlerden kullanıcı sorumlu tutulmaktadır. İlgili bankanın internet sitesine giriş yaparak müşteri ilişkileri bölümünden Iban hesaplama butonuna tıklayınız.

Açılan sayfada, hesap açtırılan bankanın şubesi, müşteri numarası ve ek no girilmesi istenmektedir. Bu bilgiler girildikten sonra hesapla butonuna basınız. İlgili bankanın internet sistemi üzerinde bulunan veri tabanları sayesinde otomatik olarak Iban numarası hesaplaması yapacaktır. Girilen bilgilere göre otomatik düzenleme yapılan Iban numarası doğruluğu kesin olmayabilir. Ekranda çıkan Iban numarasını sorgulayarak kendi şahsınız üzerine ait olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hayat Sigortası Kaç Yaşına Kadar Yapılabilir? başlıklı makalemizde hayat sigortası dikkat edilecekler ve Hayat Sigortası Kaç Yaşına Kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 18 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın