Hesap İşletim Ücreti Vermemek İçin Ne Yapmalı

yorumsuz
734 views

Hesap İşletim Ücreti Vermemek İçin Ne Yapmalı
Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizler için bankaların her yıl sizlerden aldığı hesap işletim ücretini nasıl ödemezsiniz bilgiler vereceğiz. Öncelikle hesap işletim ücreti nedir bu konuda ufak bir açıklama yapalım.

Hesap işletim Ücreti
Bankaların üçer aylık veya 6 aylık dönemlerde vadesiz hesap sahibi olan müşerilerinden kestiği tahsilatlardır. Bankaların politikaları gereği bu tutarlar değişmektedir. Hangi banka ne kadar hesap işletim alıyor bildiğim bankaları tek tek açıklayayım.

Ziraat Bankası 3 aylık dilimlerde hesap işletim ücreti tahsil ediyor ve 20 Tl alıyor. Hesaplara en az bir adet otomatik ödeme talimatı tanımlanırsa ve 6 ay içerisinde en az bir kez tahsil olursa bu ücretleri sizden almıyor.

Garanti Bankası 6 şar aylık dönemlerde yılda 2 kez olmak kaydı ile müşterilerinden 100 TL gbi bir tutar almakta.Garanti hesabınızdan hesap işletim tahsilatı kesilmesin istiyorsanız üç adet otomatik ödeme talimatı vermelisiniz. Ayrıca internet bankacılığı kanalını kullanarak kendinize igaranti hesabı açabilir ve hiçbir masraf ödemezsiniz bu sayede de hesap işletim tahsilatından kurtulmuş olursunuz.

Finansbank 3 er aylık dönemlerde tahsil ettiği hesap işletim ücretini 120 TL gibi bir rakam olarak tahsil etmektedir. Finansbank da diğer bankalarda olduğu gibi otomatik ödeme talimatı alarak bu ücretlerinden vazgeçmektedir. Ayrıca finansbank hesabını değilde enpara hesabı açarsanız internet üzerinden hem daha yüksek faiz oranlarına sahip olabilir hiç bir masraf ödemezsiniz.

Bir önceki yazımız olan Albaraka Bankası EFT Ücreti Ne Kadar 2016 2017 başlıklı makalemizde Albaraka Bankası EFT Ücreti, Albaraka Bankası EFT Ücreti Ne Kadar ve Albaraka Bankası EFT Ücreti Ne Kadar 2016 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın