İkinci El Arabaya Kredi Çıkar mı?

yorumsuz
189 views

Sorusunun cevabını makalemizde bulabilirsiniz. Kredi kullanmak isteyenlerin başvurdukları belli başlı krediler vardır. Bankalar arasında, serbest rekabet e göre faiz ve ödeme oranları belirlenen bu krediler başlıca; Konut kredisi,  ihtiyaç kredisi,  işyeri kredileri,  eğitim kredileri ve destek kredileri olarak gruplandırılabilir. Ödeme seçenekleri ve vade uzunluklarına göre de faizlerin de değişim olmakta ve bu değişimlere bağlı geri ödeme oranlarında artış veya azalmalar olmaktadır. Son yıllarda bu kredileri destekler şekilde bazı krediler kullanıcılara sunulmuştur. Bu kredilerden birisi de İkinci El Araç kredileri olarak adlandırılan, kredi kullanacakların almak istedikleri ikinci el araçların finansmanında kullanılan bir kredi seçeneğidir.

Bankalar nezdinde farklı faiz oranları ve ödeme seçenekleri ile kullanıcılara sunulan bu kredi, bazı gereksiniz ve Prosedürlere bağlı olarak kullanılabilmektedir. Bu Prosedürler; kredi kullanmak isteyen kişilerin bu krediye başvurularının onaylanması ile başlayıp,  kredi finansmanı kullanılacak olan araçların yaşı(kullanım yılı), kazalık durumları ve krediye uygunluk durumları ile devam etmektedir. İlk çıktığı yıllarda sadece 3 yaşına kadar olan araçların finansmanına olanak sağlayan bu kredi türü, artık bankaların yapmış oldukları düzenlemeler ile 10 yaşındaki araçlar için dahi kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra bankalar nezdinde başvurulabilen kredilerin yanı sıra büyük otomobil markalarının kendi bünyelerinde oluşturdukları finans departmanlarından bu kredilere başvurabilmek mümkündür.

Alınacak aracın finansman desteğini kendi bünyesinde kullanıcılara sunması, uygun faiz ve kampanyalar ile desteklenmesi durumunda, bankalardan kullanılan araç kredilerinden daha uygun maliyetli olabilmektedir.  Alınacak kredinin maliyetlerinin hesaplanması ve sonrasında ödeme planlarına en uygun kredinin bulunması için gerekli araştırmalar ve kıyaslamalar yapmak, kredi kullanmak isteyen kişiler için avantajlı teklifleri değerlendirme bakımından son derece önemli olmasının yanı sıra daha uygun maliyetlerde ödeme koşullarına sahip olunmasını sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Başvurusu Ne Kadar Sürede Onaylanır? başlıklı makalemizde Kredi Başvurusu Ne Kadar Sürede Onaylanır?, Kredi başvurusu onay süreci ve Kredi onay süreci hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın