İNG Bank Swift Kodu Kaç Sorgulama Öğrenme

yorumsuz
577 views

Swift kodu ile kolaylıkla uluslararası fon transferi işlemlerinizi sağlayabilirsiniz. İNG bank elektronik ödeme sistemi ile hızlı ve güvenli bir swift işlemi sağlamaktadır. Bu işlem için ihtiyacınız olan İNG Bank swift kodu, alıcı-gönderici hesap numarası ve adı soyadı bilgileri gerekmektedir. İNG bank swift kodu sorgulama için İNG Bank resmi internet sitesini ziyaret edebilir ya da internet şubesi aracılığı ile sırasıyla transfer / ödeme seçeneğinde bulunan para transferi sekmesine gelerek döviz transferi / swift seçeneği aracılığı ile işleminizi yapabilirsiniz.

İnternet şubesi aracılığı ile gerçekleştirilen transfer işlemleri yani swift işlemleri acil gönderim opsiyonu ile aynı gün işleme alınmaktadır. Çapraz kur niteliği ile swift işlemi yapacak kişiler herhangi bir YP hesap açmaksızın TL hesaplarından döviz transfer edebilirler. Kurumsal müşteriler ise farklı döviz cinslerine transfer yapabilirler. İNG Bank swift kodu sorgulama ile öğreneceğiniz INGBTRIS swift kodu vasıtasıyla uluslararası para transferinizi çok hızlı gerçekleştirebilirsiniz.

Swift kodu tüm dünyadaki bankaları tanıyan ve fon transferi işlemlerinde belli bir standart oluşturan bir sistemdir. Bu sistemde bankalar kendilerini tanımlayacak 8 – 11 haneli bir kod ile tanımlıdır. Kişiler yurt dışından fon transferi yapmak istediklerinde İNG Bank demeleri bir işe yaramayacaktır. Bu uluslararası transfer işlemi için bankanın tanımlı swift koduna ihtiyaçları vardır. Bu işlem için INGBTRIS kodu gerekmektedir.

Swift işlemi yapmak için hesap numarası, işlem ücretinin tahsil edileceği hesap numarası, transfer yapılacak bankanın bulunduğu ülke ve ülkenin ilk harfi, bankanın / şubenin bulunduğu şehrin ilk 3 harfi bilgileri yeterlidir. Eğer swift kodu 11 haneli değilse, kodun sonuna x koyarak kodu 11 haneye tamamlamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Yurt Dışından Gelen Paralar Kaç Günde Gelir? başlıklı makalemizde yabancı eft ne kadar sürede gelir, yırtdışından yapılan eft kaç günde gelir ve Yurt dışından para gönderme yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın