İnternet Üzerinden Kredi Alınır mı?

yorumsuz
260 views

İnternet Üzerinden Kredi Alınır mı? İnsanların kredilere yoğun bir talepleri olduğu için, bankalar da bu konuda özellikle son yıllarda büyük yenilikler yapmıştır. Özellikle kredilere başvuru aşamalarında müşterilerine büyük kolaylıklar yaratan bankalar, sms ve internet yolu ile de kredilere başvuru imkânı tanımıştır.

İnternet Bankacılığı

Şubeye gitmeden direkt olarak internet üzerinden kredi çekmek isteyen kişilerin öncelikle müşterisi olduğu bankanın internet bankacılığı sistemine üye olması gerekmektedir. Bankalar, internet bankacılığı adı altında oluşturduğu bir sistem ile internet üzerinden kredi başvuru imkânı yaratmıştır. Kredi başvurusunun yanında bu sistem üzerinden her türlü işlem de yapılabilir.

İnternet bankacılığı sistemi, banka müşterisi olmayan kişiler tarafından kullanılamaz. Müşterisi olduğunuz bankanın internet bankacılığı sisteminden bir şifre edinerek, kredi başvurusunu yapabilirsiniz. Bu sistemin en büyük avantajı son derece hızlı bir şekilde başvuru yapma imkânı tanımasıdır. Bu sistemden yapılan başvurulara genellikle 5 dakika içerisinde bir cevap gelmektedir. Üstelik internet başvurularında bankalar hiçbir şekilde belge talep etmemektedir. Bunun nedeni de, kişinin bankanın bir müşterisi olması ve tüm bilgilerinin kayıt altında olmasıdır.

İnternet Bankacılığını Nasıl Kullanırım?

İnternet bankacılığı sistemini kullanabilmek için öncelikle bir şifre edinmeniz gerekmektedir. Şifreyi edinmek için direkt olarak şubeye gidebileceğiniz gibi, internet üzerinden de şifreyi alabilirsiniz. İnternet üzerinden yapılan şifre işlemlerinde güvenlik açısından öncelikle sizlerden bazı bilgiler istenmektedir. Yine bu aşamada sizlerden cep telefonunuz istenir ve cebinize bir onay kodu gelir. Bu şifreyi de aynı şekilde sistem üzerine girmeniz istenir. Yani bir kişinin sizin adınıza internet bankacılığından şifre alması imkânsız olmaktadır. Bazı bankalar internet üzerinden yapılan şifre işlemlerini yeterli görmemekte ve bir defalığına mahsus olmak üzere kişilerden şubelere gitmesi istenmektedir. Bu da kimliği doğrulamak adına olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Çekilen Krediden Vazgeçmek Aynen Geri Ödemek başlıklı makalemizde Çekilen Krediden Vazgeçmek, çekilen krediyi Aynen Geri Ödemek ve Çekilen Krediyi hemen iptal etme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 16 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın