İnternetten Kredi Kartı İle Alışveriş Yapmak Güvenli Mi?

yorumsuz
199 views

İnternetten Kredi Kartı İle Alışveriş Güvenli Mi? Neredeyse tüm insanlar alışveriş yapmayı sever. İlgi duydukları alanlar, almak istedikleri ürünler farklı olabilir ancak para harcamak her insana mutluluk verir. Alışverişe çıkan bazı insanlar gün sonunda yorulmuş bir halde, iki eli torbalarla dolu bir şekilde eve döndüğünde yaşadığı mutluluk yorgunluğunuz unutturabilir.

Günümüzde alışveriş olanaklarımız artık daha fazla. Etrafımızda artan AVM’ler sayesinde istediğimiz her ürünü ya da her mağazayı kolayca bulabiliyoruz. Üstelik birçok mağazayı aynı alan içerisinde bulmak da ayrı bir zevk olacaktır.  AVM dışında, hatta ondan daha kullanışlı ve kolay ulaşılabilir olan sanal mağazalar da mevcut. Birçok insan evden dışarı çıkmadan, tüm ihtiyaçlarını internet üzerinden, sayıları her geçen gün artan sanal mağazalardan almaktadırlar. Burada yapmanız gereken çok kolay; almak istediğiniz ürünleri seçiyorsunuz, kredi kartı ile ödemeyi gerçekleştiriyorsunuz ve adresinizi kargo bilgilerine girerek alışverişi tamamlıyorsunuz.

Peki, İnternetten kredi kartı ile alışveriş güvenli mi? Burada yaşanan bazı dolandırıcılık olayları insanları ister istemez bu soruya yöneltiyor. Birçok insan sanal mağazaların avantajlarının farkında olsa bile güvenmedikleri için internetten alışveriş yapmıyor. Aslında güvenliği sağlamak oldukça kolay. Bankalar sanal kart gibi bir uygulama sunarak güvenli alışverişi sağlıyorlar. Bunun dışında alışverişiniz bittikten sonra kredi kartınızın Mail Order özelliğini dondurarak internetten kullanılmasını önleyebilirsiniz. Alışverişin ödeme kısmında 3D güvenlik adımını seçerek bankanızın size güvenlik şifresi göndermesini sağlayabilirsiniz. Tüm bunların dışında alışveriş yaptığınız sitenin güvenilirliğini de araştırmanız ve alışveriş için kullandığınız bilgisayarın güvenlik programları ile korunuyor olup olmadığından da emin olmanı gerekmekte. Eğer bu adımlara dikkat ederseniz internetten alışveriş hem kolay hem de güvenli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Asgari Ödeme Tutarı Nasıl Hesaplanır Faizi Nedir? başlıklı makalemizde Kredi Kartı Asgari Faiz Oranı, Kredi Kartı Asgari Ödeme Tutarı ve Kredi Kartı Asgari Ödeme Tutarı Nasıl Hesaplanır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın