İpç Şifresi Nedir İpc Şifresi Nasıl Alınır

yorumsuz
10.644 views

İnteraktif Posta Çeki işlemlerini PTT bank üzerinden gerçekleştirmek isteyen müşteriler ipç şifresi nasıl alınır merak etmektedirler. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek çok kolay bir hale gelmiştir. Elbette bunun için PTT ipç şifresi nedir konusuna hakim olmanız gerekmektedir. Öyle ki internet sayesinde tüm bankacılık işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde internete bağlanmamıza imkan sağlayan bilgisayar yada akıllı telefon üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Şu an tüm bankalar akıllı telefonlar üzerinden uygulama olarak hizmet vermektedir. Buna Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü bankacılığı da dahildir.

PTT ipç şifresi nedir

PTT bankacılık işlemlerinizi aynı zamanda bilgisayardan girebileceğiniz web sayfası üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Bu aşamada ise sizlere ipc şifresi lazım olacaktır. PTT bankacılık işlemleriniz posta çeki hesabınız üzerinden gerçekleştirilmektedir. Postane şubelerine yada bankamatiğine giderek gerçekleştirdiğiniz işlemler posta çeki işlemleri olarak ifade edilir. İnternet üzerinden gerçekleştirilen posta çeki işlemleri ise “interaktif posta çeki işlemleri olarak tanımlanır ve bu işlemleri gerçekleştirebilmeniz için ipc şifresini edinmeniz gerekiyor.

 

PTT Bank ipc Şifresi Nasıl Alınır?

ipç şifresi nedir ve ipç şifresi nasıl alınır konularını detaylı bir şekilde idpsbanka.org adresinde bulabilirsiniz. ipc şifresi PTT bankacılık hizmetlerini kullanmak isteyen müşterilerin sahip olması gereken bir şifredir. Böylelikle hesabınız ile ilgili tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

IPC kısaltılmış hali olarak kullanılır. Bu kısaltılmayı açarsak İnteraktif Posta Çeki olarak ifade edebiliriz. Normalde PTT müşterileri posta çeki hesabına sahip olurlar. Posta çeki hesabı normalde bir banka hesabından hiç bir farkı yoktur. Posta çeki hesabı ile ilgili işlemleri bankamatikten yada bizzat şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz ancak sanal ortamda yani interneti kullanarak, internet bankacılığı üzerinden posta çeki işlemlerinizi yani bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirmek isterseniz, bu durumda ipc şifresine ihtiyaç duyacaktır.

İnternaktif Posta Çeki Hesabı Şifresi

ipç şifresi nedir sorusunun cevabını aynı zamanda PTT İnternet bankacılığı üzerinden gerçekleştirmek istediğiniz işlemler için ihtiyacınız olan şifredir olarak da tanımlayabiliriz. Çünkü normalde posta çeki işlemlerinizi şubelerde yada Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü’ne ait bankamatikten de gerçekleştirebiliyorsunuz ancak internet üzerinden interaktif posta çeki işlemlerinizi gerçekleştirmek için ipc şifresi gereklidir. İpç şifresi nasıl alınır diye merak eden müşteriler için ise interaktif posta çeki hesabı konusunda uzman kişilerin hazırladığı makaleleri idpsbanka.org ta bulabileceklerini söyleyebiliriz. Bu adres aynı zamanda bilinçli bir PTT bank müşterisi olmanızı sağlayacak, mobil internet bankacılığı ile ilgili detay bilgiler başta olmak üzere PTT bankacılık hizmetlerini daha kolay halletmenizi sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Enpara Ekpara Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde Enpara Ekpara, Enpara Ekpara Nasıl Kullanılır ve Enpara Ekpara Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 24 Mart 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın