İş Bankası 2/B Kredisi Detayları Kapsamlı Bilgi

yorumsuz
217 views

İş bankası 2/B kredisi detayları kapsamlı olan bu yazımda sizlere anlaşılır bir şekilde bilgiler aktaracağım.Kamu yereylerinin ehilleri 2/B layihası adı altında ki aynı zaman da diğer bir adı olan 6292 Nolu yasasıyla tekrardan arazilerine sahip olmanın şansını yakaladılar. İş bankası 2/B tasarısı arazi sahiplerine 120 ay vadeli kredi imkânı sunmaktadır. Banka arazi sahiplerinin % 60 oranın da peşin ödeme indiriminden yararlanmalarını sağlamaktadır.

Bu uygulama ile hak sahipleri kredi kullanmaya yönlendirilmektedirler. Bunun yanın da bütçelerinin yetersizliği durumun da krediye konu taşınmaz ipoteği ile hak sahiplerinin yine 2/B kredisinden faydalanmasının müjdesi verilmektedir. Satış ücretini peşin olarak ödeyen arazi sahipleri % 20 ye varan indirim olanağından yararlanabilmektedirler. Dört yüz metrekareye varan kesim için rayiç bedelin % 50 si esas alınmaktadır.

Başvuru için gerekli belgeler

  • Başvuru formu
  • Kişinin gelir durumuna ilişkin belge
  • Nüfus cüzdanı ve varsa ehliyetinizin hem aslı hem de fotokopisi
  • Başvuru ücretinin yatırılması ve Dekontu

Arazi sahibinin siz olduğunuzu belgeleyen belge yanın da tapu aktarımının gerçekleşmesine istinaden hizmet karşılığı ödenecek tutarın yazılı tebligatının belgesievrakları ile İş Bankasına 2/B kredisini kullanmak için başvuru yapabilirsiniz.

2/B kredisi uygulaması bu yıl içinde 23.06.2016 tarihin de güncellenmiştir. 2/B kredisinin faiz oranlarına yönelik bilgi sahibi olmak istiyorsanız İş Bankasının resmi web sitesinden faydalanabilirsiniz veya 0850 724 07 24 numarasından bankanın müşteri hizmetleri operatörleriyle direk iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Acil Para Lazım Kredi Çekemiyorum Ne Yapmalıyım? başlıklı makalemizde çok Acil Para Lazım, Kredi Çekemiyorum Ne Yapmalıyım ve kredi haricinde nereden para bulunur hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın