İş Bankası Açılış Saati Kaçta Açılıyor 2017 Güncel Bilgi

yorumsuz
308 views

İş Bankası Açılış Saati Kaçta Açılıyor 2017 Güncel Bilgi Bankaların ilk ortaya çıkış amacı değerli eşyaların korunması eldeki fazla paranın güvence altına alınması sebebiyle olmuştur. Çünkü o zamanlarda savaşlar ve insanların birbirine olan güven azlığı bunu gerekli hale getirdi. Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde cumhuriyet devrinin ilk yıllarında birçok banka açıldı. Bu bankaların çoğu savaştan yeni çıkmış olan milleti kalkındırmak ve yatırım yapmasını sağlamak için kuruldu. Özellikle işsiz kalmış olan halk için istihdam oluşturmakta yine açılış amaçlarından biridir. Emlak ve Eytam bankası, Halk bankası, İş bankası gibi bankaların kuruluşları yine bu döneme denk gelmektedir. Bunlar içerisinden İş bankası Celal Bayar öncülüğünde kurulan ilk ulusal bankalardandır.

Milli iradeyi geliştirmek halkı yokluk içindeyken birikim yapmaya teşvik etmek amacıyla İş bankası Türkiye’ye ilk kumbaraları getirdi ve böylece halk birikim yapmayı öğrenmeye başladı. İş bankasının kısa sürede büyüyüp gelişmesi ile birlikte şube sayısı artmaya başladı. Özellikle yurt dışında Mısır’da Almanya’da yabancı şube açan ilk banka olma özelliğine sahiptir. Atatürk öncülüğünde kurulmuş olan bu bankanın sosyal anlamda görev çizelgesinde halkın yararına faaliyetler yapmakta bulunur. Bu faaliyetlerden bazıları karne zamanlarında öğrencileri okumaya teşvik etmek adına kitap dağıtmak, ülkenin ağaçlandırmasına destek olmak gibidir. İş bankası pek çok şubeye sahip olduğu için bunların açılış kapanış saatleri farklıdır. İş bankası açılış saati kaçta açılıyor diye sorulduğunda eğer Aranılan şube avmlerin içindeyse açılış saatleri genellikle 10.00’dur bankalar cadde üzerinde yani avm bünyesinde değilse açılış saatleri sabah 09.00’dur

Bir önceki yazımız olan Burgan Bank Açılış Saati Kaçta Açılıyor? 2016 - 2017 başlıklı makalemizde Burgan Bank açılış saati kaçta açılıyor, Burgan Bank çalışma saatleri ve Burgan Bank eft kaça kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 5 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın