İş Bankası Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

yorumsuz
1.508 views

İş Bankası Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar? Vadesiz hesap sahiplerinden alınan hesap işletim ücretleri yıllık olarak tahsil edilmektedir. Bu tahsilat 6 aylık Periyotlar halinde yılda 2 kez müşterilerin hesaplarına yansıtılmaktadır.

İş bankası hesap işletim ücreti ne kadar? ” sorunuza en güncel bilgiler ile cevap vermeye çalışacak olursak; 2016 yılı için 6 Ayda bir 54 TL olarak tahsil edilen hesap işletim ücreti hesabınızda para olması halinde otomatik olarak hesabınızdan düşmekte, hesabınızda yeterli bakiye olmaması halinde ise ilk hesap hareketinizde tahsil edilmektedir

Hesap işletim ücreti Bireysel banka müşterilerinden tahsil edildiği gibi ticari müşterilerden tahsil edilebilmektedir. Bu tutar bireysel kullanıcılardan kesilen miktardan farklılık göstererek Türk Lirası hesaplarda 2016 yılı ilk 6 ayı için 80 TL olarak belirlenmiştir. Amerikan Doları ve Euro cinsi haricindeki döviz hesaplarından ise yine 2016 ilk 6 ayı için

18 USD kesinti yapılacaktır. Euro cinsi ticari hesaplardan ise 2016 yılı ilk 6 aylık dönem için 18 Euro kesinti yansıtılacaktır.Tabi ki bu uygulamanın da muaf tutulduğu alanlar bulunmaktadır. Bunlardan ilki banka kanalı ile otomatik ödeme talimatı verilmesidir. Bununla birlikte 28 yaş altındaki öğrenci olan müşterilerden Hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Ayrıca İş bankası üzerinden tüketici kredisi kullanan ve hesap işletim ücreti kesilecek hesaptan otomatik kredi ödemesi talimatı veren müşterilerden de bu ücret tahsil edilmemektedir.

Birden fazla mevduat hesabınızın olması durumunda ise İş Bankası sadece bir hesabınızdan Hesap işletim ücreti kesintisi yapmaktadır.İş bankası hesap işletim ücreti iadesi için bir dilekçe ile hesabınızın bulunduğu İş bankası şubesine başvurabilirsiniz.

Yapılan son güncelleme ile bütün bankalar hesap işletim alımını durdurmuş durumda. Tekrar alınmaya başlarsa yukarı da anlattığımız şekilde tahsil etmeye devam edecektir.

Bir önceki yazımız olan Bank Asya Kredi Kartımı Kapattırmak İstiyorum Diyenler başlıklı makalemizde bank asya hesabını kapattırmak, Bank Asya Kredi Kartımı Kapattırmak İstiyorum ve bank asyada hesabı olanlar ne yapacak hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın