İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

yorumsuz
265 views

İş Bankası, internet şubesiyle her geçen gün büyüyen, bu şekilde şubelerde yaşanan yoğunluğu önemli ölçüde azaltan bankalardan biri olarak dikkat çekiyor. Yeni neslin teknolojiye olan ilgisine duyarsız kalmayan İş Bankası, bu alanda yaptığı önemli çalışmalarla birlikte internet şubesini her geçen gün daha da geliştirmektedir. İş Bankası müşterileri, internet bankacılığı kullanarak birçok bankacılık işlemlerini zorlanmadan, kısa süre zarfında yapabiliyor. Bu da kişiye önemli ölçüde zaman tasarrufu sağlıyor.

İş Bankası internet şubesini kullanabilmek için öncelikle şifre oluşturmak gerekmekte. Bireylerin İş Bankası İnternet Bankacılığı şifre alma işlemlerinde zaman zaman zorlanması, bu rehber amaçlı yazıyı hazırlamamıza vesile oldu. İş Bankası İnternet Bankacılığı şifre alma işlemleri için ilk olarak isbank.com.tr adresine giriş yapmanız gerekiyor. Siteye giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda internet bankacılığı alanını görebilirsiniz. İş Bankası ticari müşterisiyseniz sağ üst köşede yer alan ‘’TİCARİ’’, bireysel müşterisiyseniz yine sağ üst köşede göreceğiniz ‘’BİREYSEL’’ sekmesine tıklamanız gerekmekte. İlgili sekmelerden herhangi birine tıkladığınızda otomatik olarak yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. İş Bankası İnternet Bankacılığı şifre alma işlemini, açılan yeni sayfadan yürütmeniz gerekiyor.

Daha önce İş Bankası internet bankacılığını kullanmadıysanız giriş bölümünün alt kısmında yer alan Anında Şifre/Şifrem Yok seçeneğine tıklayınız. Açılan yeni sayfada İş Bankası kullanıcı adınızı ve cep telefon numaranızı kullanarak şifre alabilirsiniz. Kullanıcı adı kısmına İş Bankası müşteri numaranızı, TC kimlik numaranızı ya da yabancı kimlik numaranızı yazabilirsiniz. Bir alt sekmede yer alan cep telefonu bölümüne İş Bankası hesabınıza tanımlı cep telefonu numaranızı girmeniz gerekiyor. Eğer hesabınızda yer alan numaranız güncel değilse müşteri hizmetlerini arayarak bilgi güncellemesi yapabilirsiniz. İlgili alanları doldurduktan sonra alt kısımda yer alan güvenlik kodunu da girmeniz şart. Bu işlemler sonrasında devam butonuna basarak İş Bankası İnternet Bankacılığı şifre alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

İş Bankası İnternet Bankacılığı şifre alma işlemi sonrasında tekrar ana sayfadan bireysel ya da ticari butonlarından birine tıklayabilir, almış olduğunuz internet bankacılığı şifrenizle internet şubesine giriş yapabilirsiniz. Giriş sonrasında İş Bankası hesabınızı kontrol edip faturalarınızı ödeyebileceğiniz, kredi kartı bilgilerinize göz atıp para transferleri yapabileceğiniz son derece kapsamlı bir ekranla karşılaşacaksınız. Bu akıllı ekran sayesinde tüm bankacılık işlemlerinizi şubeye gitmeye gerek olmadan halletme şansınız olacak.

Bir önceki yazımız olan Faizsiz Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir? başlıklı makalemizde faizsiz bes ve Faizsiz Bireysel Emeklilik Sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 26 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın