İş Yeri İpoteği İle Ne Kadar Kredi Alınır?

yorumsuz
439 views

Bankadan kredi çekmek istiyorsunuz, ama kredi notunuz çok düşük olduğu için veya daha önce hiç bir banka ile çalışmadığınız için krediniz olumsuz sonuçlanmaktadır. Hepimizin bildiği bir sistem yani ipotek ile kredi çekmek istediniz. Bir dükkânınız var. Ve siz işyeri ipoteği ile kredi kullanmak istiyorsunuz. Fakat kullanacak olduğunuz kredinin rakamı biraz fazla ve İş yeri ipoteği ile ne kadar kredi alınır?sorusunun tereddütlüne kapıldınız. Acaba istediğim rakamı banka kredi olarak çıkarır mı alabilir miyim o krediyi diye kara kara düşünüyorsunuz. Öncelikle şunu belirtelim ipotek yapılacak olan işyerinin tapusu krediyi çekecek olan kişinin adına olmalıdır.

İş yeri ipoteklere bankalar, vade sayısını yani kredinin ödenecek taksit sayısını en fazla 36 ay yapmaktadırlar. Eğer işyeri, çocuğunuz, anne, babanız veya eşinizin adına ise dahi teminat olarak sayılarak kabul edilmez. İşyerini ipotek yapıp kredinizin onaylanması durumunda krediyi kullanacak olduğunuz banka işyerinize, Eksper gönderir. Ve işyerinizin değerini belirler. Değer belirlendikten sonra belirlenmiş olan değerin yarı yarıya farkını yani % 50 sini kredi olarak banka verir. Diyelim ki işyerinizin değeri 50 bin lira % 50lik değer biçildiği için 25 bin lirası kredi olarak alınır. Siz olun ipotekli kredi kullanırken ona göre iyi düşünüp kullanın, ödeyemediğiniz durumlarda ipotekli olan işyerine banka el koyar.

Bir önceki yazımız olan İnternetten Kredi Kartı İle Alışveriş Yapmak Güvenli Mi? başlıklı makalemizde internetten alışveriş güvenilir mi ve internetten alışveriş yapmak riskli mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın