İşsiz İnsanlar Kredi Çekebilir mi

yorumsuz
2.823 views
Hiçbir işi olmadığı halde kredi çekme ihtiyacı olanların bulunduğunu biliyoruz. Onlar da paraya sıkıştığı zaman bankalara girip Kredi talebinde bulunmaları gayet doğaldır. Ancak, İşsiz insan kredi çekebilir mi diye düşünüp, bankaya gitmekten korkan insanlar olduğunu da biliyoruz.
Herkesin bilmesi gereken en önemli konu, önemli olan iş sahibi olmak değil, bankadan çekilen krediyi düzenli olarak geri ödemek olduğunu bilmek gerekir. Çalışmayanlar da gayet tabii ki kredi çekme hakkına sahiptir. Ancak bankaların kriterleri arasında bulunan gelir durumunu gösteren belgeler sebebiyle işiniz olmasa bile, gelir getiren herhangi bir mülkünüz ya da ipotek olarak verebileceğiniz eviniz, dükkanınız yani kısaca gayrimenkulün olduğu sürece işi olmayan insanlar da kredi çekebilir.
Daha önce bankalardan yaptığınız ticari işlemlerde, herhangi bir sorun yaşamadığı insanız kredi notumuz düşmediyse sizler de doğal olarak bankalardan kredi çekme hakkına sahipsiniz. Acilen krediye ihtiyacınız olduysa işi olmayan insanların kredisi çekebilmesi için en etkili yöntem kefil bulmak olduğunu hatırlatmak isteriz.

Günümüzde kefil olmanın zorluğunu elbette sizler de biliyorsunuzdur. Çünkü kefil sizin yerinize bankaya olan Kredi borcunuzu ödeyecek kişidir. Doğal olarak kefilin de bankaların istediği kriterleri yerine getiren bir kişi olması istenir. Böyle olunca da kefillerin mutlaka geliri olması ya da sabit maaşı olması en çok istenen kriterler arasındadır. Her şeye rağmen işsiz insanlara insanlar kredi çekebilir mi? sorusuna peşin yanıt vermeden bankaların istediği şartları taşımaları koşulu ile kredi verilebileceğini söylemek zorundayız.

Bir önceki yazımız olan İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları başlıklı makalemizde en düşük faizli kredi verenler, en uygun ihtiyaç kredisi veren banka ve en uygun kredi faizi hangi bankada hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 26 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın