Kefilsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

yorumsuz
171 views

Kefilsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaçlarınız için nakit para gerekeceğinden kredi çekmek size çazip gelebilir. Kredi çekip ihtiyaçlarınızı karşılamak için bankaya gittiğinizde bazı bankalar size kefil olmadan kredi veremeyeceklerini söyleyebilirler. Bazen size kefil olacak birini bulamayabilirsiniz çünkü hayat şartları o kadar zorlaştı ki günümüzde bir çok kişi çektiği krediyi ödeyememektedir. Bu durumdan dolayı kefil olan kişiler zorluk çekebilir çünkü ödenmeyen krediler yüzünden kefil olan kişilerin hesaplarına bloke konulabilir ve belki kendi çekmedikleri bir krediyi ödemek zorunda kalabilirler.

Bankalarda verdikleri krediler geri ödenmesi garanti olsun diye kefilsiz vermemektedir. Her ne kadar maaş alıyor olsanız bile ileride işten çıkarılma ve krediyi ödeyememe durumuna karşı kefil almak bir garanti olarak görülmüştür. Peki ama başkalarını sizin kredinize bulaştırmak istemiyorsanız ve kefil bulmakta zorluk çekiyorsanız kefilsiz kredi çekmek için ne yapmalısınız göz atalım. Sizden kefil aranmaması için bir takım özellikleri sağlamanız gerekmektedir. Bunların başında maaş müşterisi olmanız ve kredi notunuzun iyi olması gelmektedir.

Eğer kredi notunuz iyiyse kredi alırken kefil şartı aranmamaktadır. Bildiğiniz gibi kredi notunuzun ne kadar düşük olması alacağınız kredi tutarının o kadar risk olmasını sağlamaktadır. Bu yüzden kredi notunuzu her zaman yüksek tutmanız sizin yararınıza olacaktır.

Kefil aranmayan bir diğer durumda banka çalışanları tarafından iyi bir müşteri olarak tanınmanız ve onlara güve vermeniz olacaktır. Bunun içinde sürekli tercih ettiğiniz şubeye gitmenizde fayda var.

Bir önceki yazımız olan 1 Günde Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın