Kimlik numarası veya Cep Telefonu Hatalıdır Uyarısı

yorumsuz
194 views

Kimlik numarası veya Cep Telefonu Hatalıdır Uyarısı çözümü. Banka hesabımızı her dakika banka şubesinden ya da bankamatikten kontrol etmek pek mümkün değildir. İnsan hayatını kolaylaştıran internet her alanda olduğu gibi cep telefonlarımızdan basit bir uygulama indirerek müşterisi olduğumuz bankayla olan finansal işlemlerimizi yapmamıza olanak sağlamaktadır. Bu kolaylık işlemlerimizi dakikalar içerisinde elimizdeki telefondan yapmamıza imkan tanır.

İnternet Bankacılığı Kullanmak İçin İstenen Bilgiler

internet bankacılığı kullanan banka müşterilerinden online şubeye girişlerde T.C. kimlik numarası, hesap numarası yada kart numarası gibi önemli bilgilerinin girilmesi istenir. Bu önemli bilgileri hatalı girdiğiniz takdirde sistemin ”kimlik numaranızı hatalı girdiniz” uyarısı vermesi olasıdır. İnternet bankacılığı güncelleme menüsünde kullanıcıdan cep telefonu numarasını güncellemesi istendiğinde numara hatalı girildiği zaman sistemin ”cep telefonu numarasını hatalı girdiniz” uyarısı verme ihtimali vardır.

Bilgileri Doğru Girmeme Rağmen Sistem Hata Uyarısı Veriyor.

Bilgilerin hatalı girildiği durumlarda alınan bu hata mesajlarının yanı sıra bazı durumlarda hesap açmak isteyen müşteriler kimlik numarası veya cep telefonu hatalıdır uyarısı alabilmektedir. Bazı durumlarda bilgiler doğru olarak girilse dahi sistemde yaşanan aksaklık ve hatalardan dolayı doğru bilgiler kabul edilmemektedir. Bu hata mesajını aldığınız durumlarda bilgilerinizi doğru olarak girdiğinizden kesinlikle eminseniz ilgili bankanın müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir veya bağlı bulunduğunuz konumdaki bankanın merkez şubesine giderek iletişim kurabilirsiniz.

Peki, Bu Durumda ne Yapmalı?

Öncelikle banka bilgilerinizin eksiksiz ve doğru bilgiler içermesi bankanın en önem gösterdiği konular arasında yer almaktadır. Telefonla bankayı aradığınızda veya İnternet bankacılığı, telefon bankacılığı kullanmaya kalktığınızda sizden bilgi talep edilmektedir. Bu bilgilerden bir tanesini bile hatalı girdiğinizde işlemeniniz yapılmamaktadır. En çok kullanılan bilgilerin başında anne kızlık soyadı gelmektedir. Müşteri temsilcisi size anne kızlık soyadının tamamını olmasa da birkaç harfini sormaktadır. Doğru bilgi vermeniz halinde işlemleriniz tamamlanacaktır.

Bir önceki yazımız olan ATM Günlük Para Çekme Limiti Artırmak başlıklı makalemizde atm para çekme limiti yükseltme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 6 Ocak 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın