Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Veren Bankalar

yorumsuz
269 views

Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Veren Bankalar Bankalar ile olan ilişkilerinizin kötü gitmesinden dolayı kırmızı kalem yiyebilirsiniz. Bu durumda doğal olarak diğer bankalarda size temkinli yaklaşacak ve kredi vermekte zorluk çekeceklerdir.  Gelir seviyeniz her ne kadar düzgün hatta yüksek bile olsa kırmızı kalem yediğiniz için kredi alamazsınız. Bu durumda yapmanız gereken ödemelerinizi zamanında yapmak ve kredi notunuzu iyi seviyelere çekmek. Merkez bankası tarafından belirlenen ve tüm bankaların ortak kabul ettiği sistem sayesinde banklar sizin sicilinize bakmakta ve ona göre kredi vermektedir.

Ödemelerinizi ve varsa kredi kartlarınızı zamanında ödeyin. Senet ile iş yapıyorsanız senetlerinizin protesto olmamasına özen gösterin. Senetlerde ödeme gününden itibaren 3 gün süreniz bulunmaktadır. Örneğin vadesi 1 olan bir senedi ayın 3üne kadar ödemeniz gerekmektedir. Ayın üçünde saat 4’e kadar ödeme yapmazsanız senediniz notere götürülerek protesto edilecek, ödeyeceğiniz tutara protesto masrafı da eklenecektir. Masraflardan çok sizi protesto yemeniz ilgilendirmeli çünkü sicilinize olumsuz bir şekilde yansıyacaktır. Bu durumda birkaç ay sonra bankaya giderek senedi ödediyseniz bu senet ile ilgili sicilinizden kaldırılması için başvuru yapabilirsiniz.

Kırmızı kalem yiyene kredi veren bankalar hangileri diye soracak olursanız eğer, bu gibi durumlarda siciliniz kötü olduğundan dolayı bankalar gelir seviyeniz ne kadar iyi olursa olsun size kredi vermeyeceklerdir. Yapmanız gereken tek şey sicilinizi düzelterek tekrar kredi başvurusunda bulunmak, bu süre biraz uzun bir zaman alabilir.

Bir önceki yazımız olan Halk Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yapma başlıklı makalemizde Halk Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu nasıl yapılır, Halk Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yapma ve internetten Halk Bankası kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın