Konut Kredisi Nasıl Hesaplanır?

yorumsuz
290 views

Günümüz insanlarının en büyük hayallerinden biri ev sahibi olmak ve kira derdinden kurtulmaktır. Konut piyasasına dair olumlu beklentiler de faiz oranlarının düşmesiyle birlikte konut kredisine olan talebi arttırmaktadır. Günümüzde konut kredisi kullananların sayısı bir hayli fazladır. Her 3 evden biri konut kredisiyle alınmaktadır.

Konut kredisi faizleri de yüzde 1’in altında kalmaktadır. Nisan ayında başlayan faiz düşüşü ile beraber konut kredisi faizleri yüzde 1.15’lerden yüzde 0,9’lara kadar düşmüş durumda olması sebebiyle de konut kredisine olan ilgi çok yoğun durumdadır. Faiz oranının çok düşük olması sebebiyle konut kredisine çok sıcak bakılmaktadır. Ayrıca konut kredilerinde yapılandırma seçeneği de mevcuttur. Yani konut alımına karar verirken sadece faiz oranının değil evin satış bedeli, prim yapma olasılığı kira bedeli gibi rakamların da değerlendirilmesi gerekmektedir.

Bütün bankalardan konut kredisi alma gibi bir imkânınız vardır. Konut kredisi hesaplaması yapmak için ise öncelikli olarak hangi banka ile çalışacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Hangi bankadan kredi alacağınıza karar verdiğiniz takdirde o bankanın internet sitesine girmeniz gerekmektedir. İnternet sitesine girdikten sonra da konut kredisi hesaplama bölümünden ilgilendiğiniz bankanın kredi faiz oranları ile beraber konut kredisi hesaplamanızı yapabilirsiniz. Uygun bir banka seçimi yapmak için de internette diğer bankalarda da konut kredinizi hesaplayabilir ve sizin için en uygun bankayı konut kredisi almak için seçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Paykasa Mobil Ödeme başlıklı makalemizde Paykasa Mobil Ödeme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın