Kredi Başvurusu Red 11

yorumsuz
465 views

İnsanların çeşitli nedenlerden ötürü bazı zamanlarda, kredi çekmesi gerekebilir. Çekecek oldukları bu kredilerin, ödemesini günü gününe yapmaları gerekecektir. Bu ödeme tarihi geçtiği zaman, bankanın size vermiş olduğu kredi notu düşecek ve bir dahaki sefere böyle bir işlemde bulunacağınız zaman sıkıntıyla karşılaşacaksınız. Kişilerin böyle bir sıkıntıyla karşılaştığında yaptıkları şey, “Kredi neden onaylanmaz?” araması olmaktadır. Kişilerin bu sorunun cevabını internet üzerinden aradıkları gözlemlenmiştir. Bunun arkasında yatan sebebin, bankaya yeterince güven sağlayamadığınızdan ötürü olduğunuz söyleyebiliriz. Bankaya güven sağlamamanızın nedenleri arasında, kredi notunuzun düşük olması da yer alacaktır.

Kredi Başvurusu Reddedilirse

Bazı durumlarda ise ön onaylı kredi başvurusunda bulunursunuz. Bu bulunduğunuz başvuru sonucunda, yine krediniz onaylanmayabilir. Bunun altında yatan sebep de aynı olacaktır. Bireyler bu sefer “ Kredi ön onaydan neden geçmez?” sorusunu kendilerine sormanın yanı sıra çevresindeki insanlara da soracaktır. Öncelikli olarak geçmişte kullanmış olduğunuz kredi kartlarının borç bilgilerini incelemeniz gerekecektir. Geçmişte ödemesini geciktirmiş olduğunuz bir kredi borcunuz gözüküyorsa, bankanın size kredi vermemesi normal olacaktır. Ya da bunun yanı sıra çekmiş olduğunuz kredinin taksitlerini, günü gününe ödemediyseniz yine kredi verilmeyecektir. Bireylerin çalışmış oldukları iş yeriyle de alakalı bir durum vardır. Almış oldukları maaş neticesinde, çekebilecekleri kredi tutarı bellidir. Ancak; bir gayrimenkul alırken bankaları bunu ölçüt olarak değerlendirmemektedir.

Kredi Başvurusu Red Nedeni 11 Ne Demek

Elde olan bir gayrimenkul olduğundan ötürü, size rahat bir şekilde kredi verebilecektir. Çünkü aksi bir durumda, elinizdeki gayrimenkulü satabilecek ve borcunu o şekilde tahsis edecektir. Dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta da kredi onayı red nedenlerini araştırmaktır. Bu şekilde bir red cevabı aldıysanız diğer bankalardan da alacağınız anlamına gelmez. Diğer bankalar için de bir başvuruda bulunarak oradan da şansınızı deneyebilirsiniz. Ancak kredi notunuzun düşük olmasına bağlı bir nedenden kredi alamıyorsanız, diğer bankalara gitmenizin bir anlamı olmayacaktır. Onların da size kredi vermeyeceğini bilmeniz gerekir. Bu notu bütün bankalar gördüğünden ötürü, işiniz bu noktada olduğundan daha zor olacaktır. Bunun için yakın çevrenizdeki insanlardan borç almayı denemeniz gerekir.

Bir önceki yazımız olan Banka Açılış Saatleri başlıklı makalemizde Garanti Bankasının Açılış Saatleri, İş Bankasının Açılış Saatleri ve Ziraat Bankası Açılış Saatleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016