Kredi Borçlarını Nasıl Ödeyebilirim

yorumsuz
226 views

Kredi Borçlarını Nasıl Ödeyebilirim Çeşitli nedenlerle birçok insan kredi kullanmaktadır. Bunları düzenli bir şekilde ödeyenler kadar çeşitli nedenlerle ödeme zorluğu çeken ve borçlarını ödeyemeyecek duruma gelen de birçok insan var.

Kredi borcunu ödeyemez hale nasıl gelinir?

1-Kredi çekilirken doğru banka seçilmemesi yüksek faiz oranları ve ihtiyaçtan fazla çekilen kredinin yüksek ödeme taksitleri.

2.Çeşitli nedenlerle gelirlerinizin azalması.

3-Giderlerinizin aşırı artması beklenmeyen ödemeler çıkması.

4.Aşırı harcama sonuncunda kredi kartı gibi birçok yere borçlanma.

Kredi Borçlarını ödeme yöntemleri:

1.Öncelikle aylık bir gider tablosu yapmakla başlayarak gereksiz harcamalardan kurtulmalıyız.

2.Daha sonra kredi çektiğimiz bankaya gitmeliyiz. Bankayla görüşüp kredimizi yeniden yapılandırmaya çalışmalıyız. Daha ödeyebileceğimiz tutalar da borcu uzun vadeye yaymak ödemek için iyi bir yol olacaktır. Ödemeyi ertelemek bizi faizleriyle daha büyük bir yükümlülük altına sokar.

4.Kredi kullandığımız bankayla yapılandırma konusunda bir uzlaşmaya varamazsak diğer banka seçeneklerini düşüne biliriz. Birçok banka başka bankalarda ki borçlarınızı ödeyecek şekilde kredi vermekte bu size kredi borcunuzu yapılandırma fırsatı tanır. Başka bankalara başvuru yaparken özellikle ödeyebileceğimiz rakamı doğru tespit etmeliyiz. Bankaların faiz oranlarını iyice araştırıp bize en iyi olanak sağlayan banka seçilmeli.

5.Yapılandırma işlemi yapılırken şu anki borcumuzla yeni kullanacağımız kredi arasında ki tutar farkını ödeme koşullarını ve aralarında ki faiz farkına çok dikkat etmemiz gerekmektedir.

Hangi Bankalar Kredi İle Başka Banka Borcunu Öder?

Nerdeyse bütün banklar bu işlemi yapmaktadır. Farklı dönemlerde bankaların yaptıkları faiz indirimleriyle yapılandırma size büyük kazanç getirebilir. Kendi bankanızla yapabileceğiniz yapılandırmanın yanında diğer banklarında sağladıkları olanakları değerlendirmelisiniz. Genelde diğer seçenekleri değerlendirmez kimse ya da mevcut borcun taksitlerini geciktirme yoluna gider. Gecikmiş ödeme sizin kredi puanınızı büyük ölçüde etkilemektedir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Çekmek İçin Kredi Notum Kaç Olmalıdır başlıklı makalemizde kredi notu kaç olmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 21 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın