Kredi Borcu Erteleme

yorumsuz
165 views

İhtiyaçlarınız dahilinde bankalardan almış olduğunuz bireysel, ev veya araç kredilerinizden ödeyemediğiniz durumlar da olabilmektedir. Kredi borçlarınızı zamanında ödemediğiniz durumlarda ise kredi notunuz düşmektedir. Kredi notunuzun düşük olması da sizlerin zaman içerisinde yeniden kredi ve kredi kartı kullanımınızı olumsuz etkileyecektir.

 Kredi borcu nasıl kapatılır?

Kredi taksitlerinizi zamanında ödeyemediyseniz bankanız ile kesinlikle görüşmeli ve konuyu onlara anlatmalısınız. Bankaların ödenemeyen kredi taksitlerine bazı kolaylıklar sağlamaktadır. Müşterilerin uzun vadeli olan kredi borçlarını yeniden yapılandırma veya kredi borçlarını erteleme gibi seçenekler bulunmaktadır. Kredi borçlarınızı ertelemeniz durumunda sizlere gerekli olan zamanı da kazanmış olursunuz. Bundan sonraki planlarınızda ertelemiş olduğunuz kredilerinizi tamamen kapatmakta olacaktır.

  Kredi borcu nasıl ertelenir?

Bankalardan almış olduğunuz kredileriniz kaç ay vadeli olursa olsun, ödeyemediğiniz durumlarda sizlere yardımcı olunmaktadır. Kredi borcunuzun  vadesine göre değişen miktarları ödeyemez duruma geldiğiniz de bankaların imkânları ve sizin durumunuz arasında bir ortak nokta bulunmaktadır. Sizleri talep etmiş olduğu kredi borcu erteleme, bankalarında kriterlerine uymalıdır. Kredi borcunuzu ödemek için sadece zamana ihtiyacınız var ise bu daha kolay olacaktır. Bankanız ile görüşerek ödeyemediğiniz kredi taksitlerini öteleyebilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz zaman aralığınız da kazanmış olursunuz. Kredi taksiti erteleme yerine farklı bir sorun yaşıyorsanız, işyerinizin iflası gibi durumlar söz konusu ise bankanızın sizlere sunacağı farklı çözümler olabilir.

Finansal sicilinizin bozulmaması ve kredi notunuzun düşmemesi için kredi borçlarınızı yeniden yapılandırabilir veya taksitlerinizi erteleyebilirsiniz. Bu işlemleri ödeyemediğiniz durumlarda yapmanız sizlerin de yararına olacaktır. Aksi  durumlar da ise icra işlemler yapılarak finans siciliniz bozulacak ve kredi notunuz düşecektir. İlerleyen dönemler de ise bu sicil sizlerin karşısına olumsuz olarak çıkacaktır. Zaman içerisinde yaşanabilecek ihtiyaçlarda bankalar tarafından olumsuz cevaplarla karşılaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Başvurusu Neden Reddedilir? başlıklı makalemizde bankalardan kredi alamıyorum ne yapmalıyım, kredi başvuruları ne zaman silinir ve Kredi Başvurusu Neden Reddedilir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın