Kredi Borcu Erteleme Yapılandırma 2017

yorumsuz
1.017 views

Kredi Borcu Erteleme Yapılandırma 2017 Hemen hemen herkes çeşitli ihtiyaçları nedeni ile bankalardan kredi kullanma ve bankaların kredi kartı kullanımlarına yönelmektedir. Hemen hemen her ihtiyaçlarımızı banka kredileri ile karşıladığımız şu dönemlerde bankalarla çalışan kişi sayısı hiç de azımsanacak kadar az değildir. Tüketiciler bazı zamanlarda bankalardan kullanmış oldukları kredileri ödemekte zorlanmaktadırlar. Belirli süre ödenmeyen taksitler neticesinde zor durumda kalma durumları söz konusudur.

Kara listeye girebilecekleri gibi yasal sürecin başlaması ile birlikte hiçbir banka faaliyetinden de faydalanamamaktadırlar. Bu durumda olan kişiler zor durumda kalmamak için çalıştıkları bankalara başvurarak mevcut kredilerinin yeniden yapılandırılması konusunda talepte bulunabilmektedirler. Eğer ki kişiler kredilerini ödemekte zorlanıyorlarsa ve yeni yapılandırma ile birlikte ödemelerini yapmakta zorlanacaklarsa bankalar müşterilerinin zor durumda kalmaması için eski kredilerini kapatarak yeni krediyi uzun vadede vermektedirler.

Kredi Erteleme Yapılandırmasının Yöntemleri Nelerdir?

Bir başka yapılandırma yöntemi de ödemelerinde gecikme olan tüketicilere uygulanan yapılandırmalardır. Bu yöntemde uygulanan durum tüketiciler kredi vadesini ödemekte zorlandığı için bankalar vadeyi uzatarak aylık ödeme tutarını aşağı çekerek tüketicilerin rahat ödemelerini sağlamaktadırlar. Ancak bu durumda da vade farkı ile toplamda daha fazla ödeme yapılmaktadır. Ancak vade süresi uzadığı için aylık ödeme tutarı azalmaktadır bu da tüketicilere ödemelerinde kolaylıklar sağlamaktadır.

Bu yöntemin dezavantajı da vardır. Bu da bu şekilde yapılandırma içerisinde bulunan kişinin kredi notu olumsuz yönde etkileneceği için başka bir kredi imkânından yararlanamayacak olmasıdır. Erteleme yöntemi tüketicilerin ödeme yapamadığı durumda gerçekleşen bir yöntem değildir. Erteleme kredi kullanımından sonraki aylarda yapılamamaktadır. Erteleme sistemi sadece tüketicinin kredi kullanım aşamasında bankaya talepte bulunması ile 2 ya da 3 ay boyunca yapılacak bir ertelemedir. Bu erteleme ile birlikte ertelenen ay kadar faiz oranı işlemektedir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Borcunu Ödemeyen Hapise Girer mi? başlıklı makalemizde kredi borcundan dolayı hapis cezası ve kredi borcunu ödemeyenin cezası hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 21 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın