Kredi Borcunu Kapatma Yolları

yorumsuz
228 views

İhtiyacımız olduğu zaman çekilen kredilerin geri ödemesinde sıkıntı yaşadığımız zaman kredi borcu nasıl kapatılır diye düşünmeye başlarız. Aslında önceden çekilen kredinin hangi şartlarda nasıl geri ödeneceğini en iyi şekilde hesaplamak gerekmektedir. Ancak bazen işler ters gider ve çekilen kredi borcu zamanında ödenmeyince farklı alternatifler ve farklı çözümler düşünmeye başlarız.

Kredi borcunuzun tamamen kapatılması için farklı yöntemler mevcuttur. Bunun için yapmanız gereken toplam borcunuzu bir, bir hesaplamak zorundasınız. Öncelikle toplam borcunuzu ödemek için tanıdıklarımızdan akrabalarınızdan borç alma fırsatınız varsa bu yöntemi değerlendirmeniz faiz ödemekten sizi alıkoyacaktır. Fakat böyle bir alternatifiniz yoksa mecburen başka bir bankaya gidip yeniden kredi çekerek Kredi borcunuzu ödeme yoluna gitmek zorunda kalacaksınız.

Böyle bir durumda da zaten önceki borcunuzu düzenli olarak ödemediğiniz için bankalar sizin Kredi notunuzu düşük olduğunu görecek ve kredi çekme talebinize olumsuz yanıt vereceklerdir. Bu sebeple yapmanız gereken en doğru kararların başında gereksiz harcamalarınızı azaltmak ve giderlerinizi düşürmektir. Kredi çekemiyorsanız evde ek iş fırsatlarını değerlendirerek kendinize farklı gelir fırsatları oluşturmalısınız. Böylece Kredi çekmeden evde yapabileceğiniz ek işlersayesinde Kredi borcunuzu kolayca kapatabilirsiniz. Başka bir alternatif de mevcuttur. Eğer para edecek satacağınız herhangi bir mülkünüz varsa borcunuzun kapanacağı kadar miktarda bir mal varlığınızı satmanız gerekebilir. Kredi borcu kapatma yolları farklı şekillerde uygulanabilir. En doğrusu kendiniz özel durumlarınızı değerlendirip gerekli adımları atmanız olduğunu bilmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Bireysel Kredi Başvurusu başlıklı makalemizde 2016 Garanti Bankası Bireysel Kredi Başvurusu, Garanti Bankası ve Garanti Bankası Bireysel Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 26 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın