Kredi Çekerek Ticarete Atılmak Doğru Mu?

yorumsuz
523 views
Aklınızdan geçirdiğiniz çok mükemmel projelerimiz var, fakat paranız yoksa o zaman kredi çekerek ticarete atılmak mantıklıca gelebilir. Ancak her şeye rağmen ticaretin risklerle dolu olduğunu bilmeniz gerekir. Lakin yapacak hiçbir işiniz kalmadıysa ve ticarete atılmak zorundaysanız, bunun için de bankalardan kredi çekmek şart olduysa riske girmeye değer. Ama öncelikli olarak çevrenizde gerçekten ihtiyaç olan bir sektörde ve iyi bir yerde işletme kurmanız size büyük avantaj sağlayacaktır.
Kredi çekerek iş kurmak hem akılcı hem de riskli olsa da denemeye değer. Çünkü en büyük yenilgi denememektir diye güzel bir söz vardır. Bu işlere atılırken tek atımlık kurşunla değil de bir kaç alternatif beraberinde olursa riskleri, krizleri bertaraf edebilirsiniz. Örneğin açacağınız dükkanın birkaç ay iş yapamayacağını bu süre içerisinde cebinizde ne yiyeceğinizi dolayısıyla kira giderleri, vergiler, eleman çalıştırma gibi yükümlülükleri önceden hesap etmekte yarar var. Bunlar içinde yeterli miktarda ekstra kredinin çekilmiş olması gerekir. Yaptığınız işi çevrenizde tutturursanız o zaman herkes size gıpta ile bakacaktır.
Ekonominin risklerle doldu olduğunu herkes gibi sizin de önceden hesaplaması gerekir. Çünkü çevrenizde her gün açılıp kapanan o kadar çok iş yeri var ki bunlar sizin şevkinizi asla kırmasın. Ancak bu olumsuz durumlardan ders almanız gerektiğini de hatırlatırız. Bu sebeple bütün olumsuzlukları düşünerek ona göre planlar yapmanızda fayda var. Kredi çekerek iş kurmak mantıklı mı değil mi? Bunu ancak yaşayarak öğrenebilirsiniz. Elbette gerekli önlemleri zamanında alanlar olumsuzlukları önceden ön görenler her şey yolunda gideceğini tahmin edenler daha kolay ticarette yol olacağını söyleyebiliriz. Türkiye’de şu anda bankalardan kredi çekerek iş kurmak çok mantıklı olmadığı düşünülmektedir. Ancak bir şeye başlamak için elbette risklerin de olması gerekir. Ama işini tutturan kişi bu sefer de iyi ki bu işi yapmışım, diye sevinecektir.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Açma başlıklı makalemizde Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı, Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Açma ve Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Açtırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 26 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın