Kredi Kartı Aidat İadesi Nasıl Alınır?

yorumsuz
290 views

Kredi Kartı Aidat İadesi Nasıl Alınır? Kredi kartları çok uzun yıllardan bu yana banka müşterilerinin kullanmış olduğu özellikli kartlardandır. Kredi kartları sayesinde insanlar istedikleri her zaman farklı mağaza ve işyerlerinden alışveriş yapabilmektedirler. Alışverişlerin birçok kısmı istendiği taktirde taksitli olarak da yapılabiliyor. Ayrıca kredi kartları kişilerin nakit ihtiyaçlarının da kolay bir şekilde karşılanmasını sağlıyor. Bankalar müşterilerine verdikleri kredi kartı hizmetinden dolayı, kredi kartlarına yılda bir kez kredi kartı aidatı yansıtarak müşterilerinden belirli tutarlarda ücret talep etmektedir. Ancak bu durum birçok banka müşterisini rahatsız etmektedir.

Bankaların müşterilerinden tahsil ettiği kredi kartı aidatlarıyla yapılacak olan birkaç işlem sonrası müşteriler kredi kartı aidatlarını ödemeyebilir ya da ödedikleri aidatların bankalardan geri alınmasını sağlayabilir. Kredi kartı ücreti ödememek ya da ödenen ücreti geri almak için yapılacak olan ilk işlem ilgili bankanın müşteri temsilcisiyle iletişime geçerek kredi kartı aidatı iadesi talep etmektir. Günümüzde hizmet veren bankaların birçoğu banka müşterilerinden gelen bu talebe olumlu bakarlar ve en kısa sürede kişilerin ödedikleri kredi kartı aidatlarını müşterilerine geri öderler. Çünkü bankalar müşterilerini kaybetmek ve istemez, bu nedenle de müşterilerinin taleplerini kabul ederler.

Ancak kendilerine gelen talepleri geri çeviren bankalar da olabilir. Ayrıca bankalar müşterilerinden gelen bu talebi karşılamak için kişilere belirli koşullar sunabilirler. Banka hesabında iki adet otomatik ödeme talimatının verilmesi ya da kredi kartıyla aylık olarak belirlenen rakamlar dahilin de harcama yapılması istenebilir. Banka müşterileri bu aşamada bankanın bu şartlarını kabul ederek kredi kartı aidat iadesini alabilir. Eğer müşteriler bankanın bu şartlarını kabul etmiyor ve yine de kredi kartı aidatı ödemek istemiyorlarsa, kendilerine en yakın olan Tüketici Hakları Hakem Heyet’ine giderek başvuruda bulunabilirler.

Bir önceki yazımız olan En Çok Bonus Veren Kredi Kartları başlıklı makalemizde en çok bonus veren kart hangisi, En Çok Bonus Veren Kredi Kartları ve en çok parapuan kazandıran kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın