Kredi Kartı Borcumu Nasıl Yapılandırabilirim

yorumsuz
151 views

Hayatımızda çok yeri olan kredi kartlarımız, genel olarak ihtiyaçlarımızı gidermek anlamında kullanmaktayız. Eski dönemlerde kalan açık hesapla taksit yapılmaları şimdiler kredi kartına taksitler ile yapılmaktadır. Alış verişlerinizde ve kimi zamanlar da ise nakit ihtiyaçlarınızda kullanmış olduğunuz kredi kartları, yaşanılan bazı aksaklıklar nedeni ile ödenemez duruma gelebilir. Vadeleri geçirmiş olduğunuz taksitleriniz veya nakit olarak çekmiş olduğunuz miktarları ödemekte zorluk çektiğiniz dönemler olabilir.

 Ödenmeyen kredi kartları nelere mal olur?

Bankalar nezdinden kötü bir izlenim bırakmamak ve kredi notunuzu düşürmemek için var olan kredi kartı borçlarınızı yapılandırabilirsiniz. Çalışmış olduğunuz bankalarla görüşerek ödeyemeyecek durumda olduğunuz kredi kartı borçlarınızı yeniden yapılandırabilirsiniz. Böylelikle yüksek miktarlardaki borçlarınız vadeli olarak ödeyebilirsiniz. Ödemediğiniz kredi kartlarınız yüzünden ilerleyen dönemlerde kredi ve kredi kartı kullanımınız kısıtlamalı ya da olumsuz olarak neticelendirilecektir.

 Kredi kartı borçları nasıl kapatılır

Kredi kartı borçlarınızı tamamen kapatabilmeniz için hepsi yatırmanız yada dönem borçlarınızı tamamen kapatmanız gerekmektedir. Bu durum sizleri maddi anlamda sıkıntıya düşürebilir. Borcunuzun miktarı ödenemeyecek kadar yüksek ise yapmanız gereken kredi kartı borcunuzu yeniden yapılandırmanızdır. Bankanız ile görüşerek sizlere uygun olan vadelerle kredi kartı borçlarınızı yapılandırabilirsiniz. Bankaların müşterilerine tanımış olduğu bu kolaylık sayesinde, kredi notunuz ve finansal sicilinizde bozulmamış olacaktır. Bankaların kriterlerine göre vadeler haline getirilen kredi kartı borçlarınız, sizlerin de rica ise bir miktar daha uzatılabilmektedir. En az üç ay ödemediğiniz takdirde icra işlemleri başlatılacaktır. İcra işlemlerinin başlaması ile kredi kartınızı artık kullanamaz duruma gelebilirsiniz.

Yaşantınızın bir parçası haline gelen kredi kartları, bilinçli olarak kullanılması halinde sizlere kolaylıklar sağlayacaktır. Yeteri kadarınca limitler belirlenerek, sorunsuzca ödemelerinizi yapabilirsiniz. Ödeyemediğiniz kredi kartı borçlarınızı da mutlaka bankanız ile görüşerek bir çözüme ulaştırmalısınız.

Bir önceki yazımız olan EFT Ücreti Almayan Bankalar Var mı başlıklı makalemizde eft kesintisi yapmayan banka, EFT Ücreti almayan banka önerisi ve EFT Ücreti Almayan Bankalar Var mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın