Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür

yorumsuz
331 views

Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür

Yapmış olduğunuz harcamalarınızda eğer ki kredi kartınızı aktif olarak kullanıyorsanız kredi kartınızın limiti farklı sorunlar karşınıza çıkarabilmektedir. Bazı zamanlar limitin yetmemesinden dolayı bazı kişiler şikâyet etse de bazı kişilerde kredi kartının limitinin yüksek olmasından kaynaklı olarak çok harcama yaptıkları için kullanmış oldukları kredi kartının limitini nasıl düşüreceklerini merek etmektedirler. Bazı bankalarda otomatik olarak kredi kartlarının limitini arttırmaktadır. Bu durumda birçok insanın istemediği bir durum olmaktadır.

Eğer size bankanız sizin isteğiniz dışında kredi kartınızın limitini arttırmakta ve siz de bu durumdan rahatsız olmakta iseniz, bu işlemin önüne geçebilirsiniz. Bu tür durumlarda karşılaşılmakta olan genel durum kredi kartlarının otomatik olarak limit artırım talimatının tanımanmış olmasıdır. Eğer ki bu talimata onay vermiş iseniz kredi kartınızda yapmış olduğunuz harcamalar ve ödemelerinizi düzenli olarak ödediğiniz takdirde banka belirli aralıklarla kullanmış olduğunuz kredi kartınızın limitini banka otomatik olarak yükseltilecektir. Otomatik olarak artmakta olan kredi kartı limitleri engellemenin yolu ise banka ile iletişe geçip otomatik olarak arttırılan kredi kartı artırım talimatını iptal ettirmektir. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra limitiniz artık sabit kalacak veya sadece istediğiniz limitte olacaktır.

Kullanmakta olduğunuz kredi kartınızın limitini düşürmek amacıyla bankanızın şubelerine, internet bankacılığına veya müşteri hizmetleri başvurup kredi kartınızın limitini düşürebilirsiniz. Banka şubelerine gittiğiniz zaman banka yetkilisiyle görüşebilir kredi kartı limitinizin düşürülmesini talep edebilirsiniz. Bu isteğiniz üzeriniz üzerine yetkili size istediğiniz limiti sorar ve doğrultuda işlemleriniz başlar. Birçok bankada internet bankacılığı üzerinden kredi kartı limitinizi düşürebilmeniz de mümkündür.

Bir önceki yazımız olan En İyi Kredi Kartı Hangisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016