Kredi Kartı Limitini Azaltma

yorumsuz
319 views

Kredi Kartı Limitini Azaltma. Kredi kartı kullanıcıları kartlarını aktif bir şekilde kullanıyorlarsa kredi kartı limitleri kullanıcılar için farklı sorunları da beraberinde getirebilmektedir. Kredi kartı limitleri yüksek olan kredi kartı kullanıcıları limitlerinin yüksek olmasından dolayı kontrolsüz alışveriş yapmalarından dolayı sorun yaşamamak için kredi kartı limitlerini düşürmek isteyebilmektedirler.

Bunun yanı sıra bankalar tarafından kredi kartı kullanıcılarının kredi kartı limitlerinin yükseltilmesi kart kullanıcılarının istemedikleri durumlardan birisidir. Bankaların kredi kart limitlerini kart kullanıcıların onayı olmadan yükseltmeleri durumunda kart kullanıcıları bu durumu engelleyebilmektedirler.

Bu limitlerin bankalar tarafından yükseltilmesinin nedeni kredi kartı limit yükseltilmesi banka tarafından talimatlı bir işleyiş ile ele alınıyorsa kredi kartı kullanıcıları düzenli ödemeler yaptıklarında bankalar otomatik olarak kredi kartı limitlerini yükseltmektedirler. Bunun önüne geçmek için kart kullanıcılarının banka ile irtibata geçerek otomatik limit artırım talimatlarını iptal ettirmek olacaktır.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür?

Kredi kartı limitini düşürmek oldukça kolay bir yöntem ile yapılabilmektedir. Eğer ki kredi kartı kullanıcılarının kredi kartları limitleri çok yüksekse bu durum da onları alışveriş yapmaya zorluyorsa kredi kartı limitlerini düşürmeleri için bir yöntem mevcuttur.

Kredi kartı kullanıcıları kredi kartlarının limitlerini düşürmek için bankalarının şubelerine gitmeleri gerekmektedir. Aynı zamanda bu işlemi internet bankacılığı ve müşteri hizmetleri kanalı ile de yapmak mümkündür. Bankanın şubesine gidilerek banka görevlisine yazılı bir dilekçe ile kredi limitinin düşürülmesi talebi iletildiğinde banka görevlisi tüketiciye kredi limitinin ne kadar düşürülmesini soracak ve tüketicinin vereceği miktara kadar düşürülecektir.

İnternet bankacılığı kanalı ile de kredi kart limiti düşürme işlemi yapmak mümkündür. Birçok banka müşterilerine internet bankacılığı hizmetinde kredi kartı limitini düşürme seçeneği sunmaktadır. Aynı işlem kredi kartı sahiplerinin ilgili bankanın müşteri hizmetleri servisini arayarak banka görevlisine talebini iletmek ile de olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartından Para Çekme başlıklı makalemizde Kredi Kartından nakit avans Çekme ve Kredi Kartından Para Çekmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 22 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın