Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir

yorumsuz
190 views

Ülkemizde bankacılık faaliyetlerini sürdüren kuruluşlar mevcut kanunlar ve bazı denetleme kuruluşlarının denetiminde çalışmaktadır. Bu kurulların başında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu vardır. Bankaların finansal göstergelerinin bu kurum tarafından sürekli olarak denetim altında tutulduğu bilinmektedir. Bunun yanında Merkez Bankası ve Hazine Müsteşarlığı’nın aldığı kararlar da bankacılık faaliyetleri üzerinde etkilidir.

Bankaların Faaliyet Alanları

Ülkemizde bankalar maaş ödemeleri, fatura ödemeleri, kredi çeşitleri kullanımı, hesaplar arası para transferi, döviz hesapları, vadeli hesapların oluşturulması ve kredi kartı kullanımı gibi çalışma alanları vardır. Bu alanların en önemlisi ise krediler oluşturmaktadır.

Kredi Kartının Kullanım Alanları ve Temin Edilmesi

Günümüzde insanlar nakit para yerine genellikle kredi kartı kullanmaktadır. Hayatımızın her alanında kolaylıklar sağlayan kredi kartı artık hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Tüm iş yerleri artık pos cihazları temin etmekte ve ödemelerini kredi kartı ile yapmak isteyenlerin taleplerini almaktadır ve cihazlar ile tahsil etmektedir. Her müşteri ekonomik durumuna göre kredi kartı temin edebilir ve bankaya bu konuda kart başvurusunda bulunabilir.

Kredi Kartının İptal Edilmesi

Elbette insanlar genelde kullanmış oldukları kredi kartlarını geri ödeme konusunda sıkıntı çekebilmektedirler. Bu sıkıntıların baş göstermesi ile birlikte söz konusu kredi kartını iptal edebilmektedirler. İptal edilmek istenen kredi kartının ait olduğu banka müşteri hizmetleri aracılığı ile iletişim kurularak iptal talebinde bulunulabilir. Bunun yanında kredi kartı sahipleri banka şubelerine başvurarak bu taleplerini yazılı olarak da beyan edebilirler.

Banka İle İrtibat Kurulması

Bankaların irtibat numaraları ile iletişime geçerek müşteriler iletişime geçebilmektedir. Bankaların müşteri temsilcilikleri, müşteri hizmetleri gibi noktalara başvuru yaparak da bu taleplerini beyan edebilmektedirler. Bankaların tüm il ve bazı ilçe merkezlerinde ise banka şubeleri bulunmaktadır. Bu şubeler aracılığı ile de müşteriler banka ile iletişim kurabilmektedirler.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Limitini Azaltma başlıklı makalemizde Kredi Kartı Limitini azaltma ve Kredi Kartı Limitini düşürme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 22 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın