Kredi Kartım Çalındı Ne Yapmalıyım

yorumsuz
231 views

Kredi Kartım Çalındı Ne Yapmalıyım, Günümüzde kredi kartı kullanımı sürekli artış göstermekle birlikte insanların cüzdanlarında olmazsa olmaz bir konuma gelmiş bulunmaktadır. Kredi kartları bankaların sağladığı birçok avantajdan faydalanmak isteyenler ile birlikte alışverişlerde peşin ödeme yapmak istemeyenlerin ilk tercihi oluyor. Kredi kartının bu denli yaygınlaşması beraberinde bazı olumsuz sonuçları da meydana getiriyor. Her gün bankalara Kredi Kartım Çalındı Ne Yapmalıyım gibi birçok sorular yöneltiliyor. Kullanıcılar kullanmış oldukları kredi kartlarını çaldırabiliyor ve kaybedebiliyorlar. Peki, böyle bir durum başınıza geldiğinde neler yapılması gerekir? Bu konu hakkında bilinmesi gerekenleri paylaşalım.

Kredi Kartınız çalındığı takdirde özellikle kullanabilir bir limiti varsa gerekli yerlere başvuru yaparak bir an önce önlem almanız gerekmektedir. Kartınızı çalan şahısların sizin üzerinize harcama yapmamak için kartınızın kaybolduğunu fark ettiğiniz an direkt bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartınızın Kayıp/Çalıntı bölümüne yönlendirilmenizi sağlayın. Bu şekilde kredi kartınızla son saat içerisinde yapılan harcamalar geçersiz sayılacaktır. Kartınızı kayıp/çalıntı olarak bildirdikten sonra yapmanız gereken kartınızı iptal ettirmektir.

Kartın bulunmasını beklemek kullanıcının başını ağrıtabilir. En kesin çözüm doğrudan kartınızın iptalini istemek olacaktır. Kredi Kartım Çalındı Ne Yapmalıyım konusunda bir diğer öneri ise harcama itirazı yapmanızdır. Eğer çalınan kredi kartınızla harcama yapıldığı anlaşılırsa harcama itirazında bulunabilirsiniz. Bankanın vermiş olduğu formu doldurarak polis tutanağı ve savcılık suç duyurusunun bir adet kopyası ile beraber bankanıza göndermeniz gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 26 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın