Kredi Kartına Taksit Sayısı 12 Aya Çıkartıldı

yorumsuz
297 views

Kredi Kartına Taksit Sayısı 12 Aya Çıkartıldı

Kredi kartı ile yapılan alışverişler insanların üzerinde bir yük oluşturduğu ve daha sonra ödeme zorlukları yaşanması dolayısı ile devlet tarafından kısıtlama gelmişti. Bu durum bazı kişilerin hoşuna gitmemişti. Çünkü cep telefonlarını taksit üzerinden alan müşteriler bunu 12 15 aya kadar bölebilmekte ve rahatça ödeyebilmekteydi. Şimdi ise hem cep telefonuna taksit kalktı hemde yapılan taksitlendirmeler 9 ay ile sınırlandırıldı.

BDDK’nın Yeni Düzenlemesi

BDDK son günlerde gündeme gelen taksit yeni düzenlemesi sonucunda yayınlanan ve bazı eşya alımlarında taksitler 12 aya kadar uzatabilecek.Hazırlanan taslak metnine göre mobilya, beyaz eşya ve eğitim sektörlerinde kredi kartı ile taksitli alışverişte üst taksit limitinin 12 aya yükseltilmesi kesinleşmiş oldu. BDDK’nın resmi internet sitesinde yayınlanan düzenlemeye göre “Banka kartları ve kredi kartı hakkında” ki yönetmelik ile mobilya , beyaz eşya ve eğitim sektörlerinde harcamalar on iki taksite kadar izin verilirken ayrıca kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek telekomünikasyonla ilgili harcamalarda ve yemek, gıda, akaryakıt ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanamaz ifadesi ile bazı sektörlerde taksit yasağı hala yerini korumuş oldu.

Fakat bildiğiniz gibi şuan bankalar en çok 9 taksit yapıyor. Fakat bundan sonra alınacak olan sektöre göre bu değişebilecek. Hazırlanan bu taslak resmi gazete de yayınlanır yayınlanmaz yürürlüğe girecektir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın