Kredi Notu Düşme Nedenleri

yorumsuz
216 views

Bankalar ile sıkı fıkıysanız ve bir çok bankada hesabınız ve kredi ürünleriniz bulunuyorsa kredi notunuz çok esnek olacaktır. Kredi notunuz belirli zamanlarda artacağı gibi ara ara düşecektir.Bunu etkileyen başlıca kriterler vardır. Bugün sizlerle bu konu üzerinde konuşacağız. Ve bakalım hangi sebeplerden kredi notunuz düşmektedir.

Şunu unutmayın bu düşmelerin sebebi tamamen sizin yaptığınız şeylerden dolayıdır. Örneğin kredi ödemeniz var fakat geç ödüyorsunuz bu yüzden kredi notunuz düşüyor.Aynı şekilde kredi ödemenizi günü gelmeden yaptığınızda notunuz aratacaktır. Bu yüzden yapacağınız bu hatalar ileri de sizi zora sokabilir. Örneğin kredi notunuz düşük olduğunda kredi almanızda zor olacaktır.

Size önerimiz kredi ödemelerinizi ve kart ödemelerinizi zamanında yapmanız bu sayede kredi notunuz kendiliğinden yükselecektir zaten, sizin bir şey yapmanıza gerek kalmayacaktır. Unutmayın ödemelerinizde aksama yaparsanız kredi notunuz düşer.

Kredi kartlarında durumda kredi durumlarından farklı değildir aslında. Eğer ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapıyorsanız sıkıntı yaşamazsınız ama eğere ödemeleriniz diğer aya sarkıyorsa kredi notunuz buna bağlı olarak düşecektir. Bu yüzden gerek kredi kartı olsun gerekse kredi ödemelerinizi günü geçmeden ödeyin. Kredi notunun başlıca düşme nedenleri bunlardır. Tüm bunların dışında ek hesaplarınız da kredi notunun düşmesine sebep olmaktadır. Ek hesaplarınız eksi bakiye olduğunda ve bu hesaplara faiz tahakkuk ettiğinde zamanında ödemediğinizde kredi notunuzu olumsuz etkileyecektir.

Bir önceki yazımız olan Online Ödemelerde Güvenlik Kıstası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın