KREDİ NOTU DÜŞÜKLERE KREDİ VEREN BANKALAR 2016

yorumsuz
295 views

Günümüz yaşam şartları göz önüne alındığı zaman, acil para ihtiyacımız olduğunda ya da yapmayı düşündüğümüz işlerimiz için ilk aklımıza gelen çevremizden borç almak yerine banka kredilerine başvurmaktır. Sebebi ise her ay düzenli olarak ödeyebileceğimiz eşit parçalara bölüneceği ve bizi zora sokmayacağı düşüncesidir.

Ancak her bankaya kredi için başvuru yapan birey için kredi çekmek o kadar kolay değildir. Bunun sebebi ise herkesin çok iyi bildiği gibi bankaların ilk olarak kontrol ettiği kredi notudur. Kredi notunuz yeterli ise istediğiniz krediyi çekebilirsiniz. Peki ya kredi notunuz düşükse? O zaman ne yapmanız gerekir?

Kredi notu düşük bireylerinde kredi çekebileceği bankalar mevcuttur fakat sayıları oldukça azdır. Bunun nedeni ise, Banka Düzenleme Denetleme Kurulunun (BDDK) banka müşterilerine kredi verme standartlarını belirlemiş olmasıdır. Bu standartlara göre kredi notunuz düşükse bankalardan kredi alamıyorsunuz.

Kredi Başvurusu Öncesi Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu düşük olan bireyler ilk olarak vadeli hesapları bulunan ya da maaş ödemesi aldıkları bankaları tercih edip kredi başvurusunu o bankalara yapmalıdırlar. Mevcut bir banka işlemi yapılıyor olması işleri biraz daha kolaylaştırmaktadır ve bankaların yardımcı olma ihtimalleri yüksektir.

Bir diğer alternatif ise yeni kurulan ve çok müşterisi olmayan bankaları tercih etmektir. Her banka şubesinin aylık olarak doldurması zorunluluğu olduğu bir kredi kotası vardır. Eğer banka şubesinin süresi kısıtlı ve bu kota dolmamışsa sizin kredi alabilme şansınız artacaktır.

Kolay kredi alabileceğiniz bazı bankalar;

OdeaBank

Enpara

Türkiye Finans

ING Bank

Kuveyt Türk

Albaraka

Denizbank

Bir önceki yazımız olan Öğrenciye Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde öğrenci kredi alabilir mi, öğrenci kredi çekebilir mi ve öğrenci kredi çekebilirmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın