Kredi Notu Kaç Olmalı

yorumsuz
302 views

KKB Kredi notu kişinin daha önceden bankalardan aldığı kredilerinin ödemelerini geciktirdiği zaman düşmektedir ve buda o kişi için bir güvensizlik oluşturmaktadır. Kredi notu düşük olduğu zaman bankalar o kişiyi her zaman ikinci planda tutar bu yüzden kredi notu düşük olanlar kredi kullanamazlar veya çok zor koşullar altında kredi alabilirler.

Kredi Notu Neden Önemli?

Kredi notu bütün bankalar için ortak olan ve sizin sözünüzde ne kadar durup durmadığınızı belli eden ölçüm birimidir. Bankalar verdikleri paranın geri dönüşünün olup olmayacağı konusunda tedirginlerdir. Bu şüpheden kurtulmak içinse sizlerin kredi notunuzu baz alarak işlem yaparlar.

KKB Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Kredi notunuz kaç olursa olsun teminatsız kredi kullanmanıza izin vermezler. Bu yüzden kredi notunuzun kısmende olsa ikinci planda olduğunu unutmamak gerekir.

Ortalama Kredi Puanı Kaçtır?

Normal bir kredi başvurusunun incelenebilmesi için kredi notunuzun 1460 dan yüksek olması gerekir. Bu notun altında kalıyorsanız bankalar incelemeye gerek bile duymazlar. Çekmek istediğiniz tutar düşük miktarda ise 1460 civarı bir puan sizin için yeterli olabilir. Ancak ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi gibi biraz lükse birazda fiyat olarak büyük rakamlı bir kredi çekecek iseniz 1800 den yüksek bir kredi notuna sahip olmanız gerekir. Ancak bu sefer yüksek miktarlarda kredi kullanabilirsiniz.

Kredi Puanının Yüksek Olması Yeterli Mi?

Ne yazık ki, kredi puanınızın yüksek olması yeterli değildir. Size kefil olacak birisini bankalar isteyebilir veya teminat olarak gösterebileceğiniz bir şeyinizin olması gerekir. Kredi notunuz 1800 ün üzerinde ve teminatınız varsa rahatlıkla birçok bankadan kredi çekebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Ne Zaman Güncellenir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın