Kredi Notu Ne Zaman Güncellenir?

yorumsuz
172 views

Kredi Notu Ne Zaman Güncellenir? Bankaların tamamı kredi ve kredi kartı başvurusu yapıldığında bir süre başvuru yapan kişinin belli Kriterleri karşılayıp karşılamadığına bakmaktadırlar. Bu Kriterlerden en önemlisi ise kredi notudur. Kredi notu kişinin bankalar ile olan iletişimleri sonucu ortaya çıkmaktadır. Tüm bankaların ortak bir havuzda tuttukları kredi notlarına bankaların tamamı kolay bir şekilde ulaşabilmektedir. Kişinin kredi notu ne kadar yüksekse kredi ve kredi kart başvurularınızın olumlu bir şekilde sonuçlanma ihtimali bir o kadar artmaktadır.

Kişinin bazı dönemlerde kredi notu düşebilmektedir. Kredi notunun düşmesi kredi veya kredi kartı başvurularında sorunlara neden olacaktır bu sebeple kişiler kredi notunun yükselmesini beklemekte ve yükselmesi için gerekli olan adımları atmaktadırlar.

Kredi notu ne zaman güncellenir?

Kredi notunun yükselmesi için ilk olarak kredi kartı borçlarının düzenli olarak ödenmesi, tüm bankacılık işlemleri, son ödeme tarihleri ve gecikmiş olan borçların kapatılmış olması kişiyi olumlu yönde etkileyecektir. Kredi notu kişinin her ay yaptığını işlemler ile güncellenmektedir. Bankacılık işlemlerinin sonucunda kredi notunuz artacak veya azalacaktır. Ödemeleriniz düzenli ise bankalar size işlemlerinizde bir sorun yaşatmayacaktır ancak yapmadığınız ödemeleriniz varsa ve borçlarınız gecikmişse ödemeleriniz düzelinceye kadar kredi notunuz düşmeye devam edecektir.

Aynı zaman da mevduat hesabınızın olması kredi notunuzu etkileyebileceği gibi bireysel emeklilik veya yatırım hesabınız varsa ve ödemeleriniz düzenli bir şekilde ilerliyorsa kredi notunuzda yükselmeler gözlenecektir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Skoru Ne Demektir? başlıklı makalemizde Kredi Kayıt Bürosu, kredi notu nasıl öğrenilir ve kredi puanını öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın