Kredi Notunu Yükseltmek İçin Neler Yapılabilir

yorumsuz
358 views

Kredi Notunu Yükseltmek İçin Neler Yapılabilir? Kredi notu nedir? Sizlerin daha önceden almış olduğunuz kredilerin ödemelerini yapma periyodunuza, kart borçlarınızı ödeyip ödemediğinize, icralık olduğunuz borç olup olmamasına göre değerlendirilen puan türüdür. Bu puan türü bütün bankalar için aynıdır ve bir bankanın size kredi vermeden önce dikkatle incelediği birimdir.

Kredi notu neden düşük olur?

Kredi notunuzun düşük olmasının sebebi kredi kartı borcunuzu düzenli olarak ödemediğiniz zaman veya önceden çekilen bir kredinin geri ödemesinde sorun yaşadığınızda düşük olur. Bir nevi verdiğiniz sözleri tutmadığınız zaman bu puan düşük olur. Kredi notu yükseltme teknikleri yazımızın devamında mevcuttur. Bunlara dikkat ediniz.

Kredi notunun düşük olması ne anlama gelir?

kredi notu düşük olan kişilere bankalar kredi vermezler, krediye ihtiyaç duyduğunuzda bankalardan red yanıtı alacaksınız. Bu tarz kötü olaylarla karşılaşmamak için kredi notunuzu yüksek tutmalısınız. Kredi notunuzu nasıl yükselteceğiniz hakkında bilgiyi aşağıda verdim.

Kredi Notunu Yükseltmek İçin Neler Yapılabilir

Kredi notunuzu yükseltmek için öncelikle icralık/mahkemelik olduğunuz ödemeler varsa bunları ödemeniz olacaktır. Orada görünün kayıtlar silindiği zaman kredi notunuz yükselmeye başlayacaktır. Bunun dışında kredi kartlarınızın limitlerini arttırmak için bankanıza başvurun. Kredi kartınızın limiti yüksek olursa kredi notunuzda yükselir. Bu tarihten itibaren kredi kartı borcunuzu, mevcut krediniz varsa ödemelerini geciktirmeden düzenli bir şekilde eksiksiz olarak ödeyin. Bu noktalara dikkat ettiğiniz zaman kredi notunuz yükselişe geçecektir, çok fazla bir zaman geçmeden kredi çekebilecek düzeye geleceksiniz.

Kredi notum düşükken kredi çekebilir miyim?

Eğer kredi notunuz düşükse ne yazık ki kredi başvurunuz onaylanmayacaktır. Kredi notunuzu yükselttikten sonra tekrar başvurmanız sizin için çok daha iyi olacaktır. Kredi notunuz düşükken başvuru yapmanız ve bu başvurunun onaylanmaması kredi notunuzu dahada aşağıya çekecektir.

Ayrıca kredi notunu yükseltmek için basit birkaç taktik daha:

*Daha önce hiç hesabınız olmayan bir bankadan vadesiz hesap açtırın ve hesabınıza küçük bir miktar para yatırıp (örneğin 500 TL) o miktarı hiç kullanmadan bekleyin.

*Kredi taksidinizi ya da kredi kartı borcunuzu zamanı gelmeden peşin olarak ödeyin.

Bir önceki yazımız olan 2000 TL Maaşla Ne Kadar Kredi Çekebilirim? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın