Kredi Puanı Düşük Olanlar Kredi Çekebilir Mi?

yorumsuz
344 views
Bankalardan kredi çekmek isteyenlerin en büyük engellerden biri Kredi notunun düşük olmasıdır. Kredi almak isteyenlerin şikayetlerinin başında kredi puanı düşük olanların kredi çekebilir mi olduğu bilinmektedir.
Kredi puanı çok düşük olan kişiler nasıl kredi kullanabilir? Bunu size basit bir yöntemle anlatmaya çalışalım. Kredi çekmek için öncelikle teminat gösterilmesi zorunludur. Kredi notu düşük olanların, kredi çekebilmesi için teminat gösterilmesi gerekmektedir. Kredi için teminat amacıyla taşınmaz mallarınızın krediye uygun olması zorunludur. Kredi çekeceğiniz zaman gösterdiğiniz teminatlar banka yetkilileri tarafından değerlendirilerek karar verilir. Eğer gerçekten değerli kabul edilen ve bunun karşılığında da size Kredi verilebileceğine ikna olan ekspertizler sizlere banka kredisi kullandırabilir.
Kredi notu düşük olanların kredi kullanabilmesi için başka bir yöntem de  kefil olması gerekir. Kredi çekmek için teminat bulamadıysanız  o zaman güçlü bir kefil bularak Kredi çekebilirsiniz. Kefil gösterilmesi gereken kişinin de yine bankalar tarafından istenilen özellikteki kişiler olması gerekir. Yani Kredi çekme amacıyla kefil bulacağınız kişinin kredi notu yüksek olmalıdır. Ya da Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan yeterli miktarda geliri olması zorunludur. Kefil olarak gösterilecek kişinin evli ise eşinden izin alması zorunludur. Eşinden muvafakatname alamayanlar kefil olarak kabul edilmemektedir.
Her bankanın kendine özgü kuralları olduğu için bütün bu şartları yerine getirmiş olsanız bile bazen size Kredi vermeyebilirler. Kredi puanı düşük olanlara neden Kredi verilmiyor sorusuna cevap bulmaya çalıştık. Umarım sizlerde gerekli şartları taşıyarak istediğiniz krediyi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan TEB Bankası Açılış Kapanış Saatleri başlıklı makalemizde teb bankası çalışma saatleri, teb bankası çalışma saatleri 2016 ve teb bankası mesai saatleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın