Kredi Puanını Yükseltme Taktikleri

yorumsuz
318 views

Kredi Skorunu Nasıl Yükseltebilirim Kredi Puanı Nedir Nasıl Hesaplanır?

Kredi puanının oluşması bankaların bizim ile ilgili tüm bilgileri banklarla olan ilişkilerimizi, kredi ve kredi kartı kullanma alışkanlıklarımızı ödeme performanslarımızla ilgili tüm verileri Findeks adındaki şirkete göndermesi o şirketinde bu verileri göz önünde bulundurarak bir puan belirlemesidir. Kredi puanı düşükse bankalardan büyük oranda kredi alamamaktayız.

Kredi Puanını Yükseltme Taktikleri:

1.Kredi puanı için bilinmesi gereken en önemli konulardan biri puanımızın bir anda yükselmeyeceği belirli periyotlar halinde hesaplanan kredi puanı doğru uygulamalar sonucunda uzun vadede yükseltilebilecek bir şeydir.

2.Bankalarla olan tüm borçları kapatmak ilk iş olmalıdır. Kredi puanı hesaplanırken mevcut borç tutarı da göz önüne alınmaktadır.

3.Kredi kartı kullanıcısı olmalısınız. Kredi kartı kullanımı ve ödeme performansı puan hesaplamada çok önemlidir. Edindiğiniz kredi kartını her ay mutlaka kullanmalısınız. Kullanılan tutarı her ay düzenli ödemeli geciktirmemelisiniz. Hatta her ay harcanan tutarın hepsini ödemek büyük etki yapacaktır.

4.Düşük rakamlarda bir kredi kullanmalısınız. Kullanılan kredinin taksitlerini düzenli ödemelisiniz. Bu kredinin vadesi çok uzun olmamalı. Mümkünse borcu erken kapatmak size ekstra puan kazandıracaktır. Kredi puanı yükseltme sürecini hızlandıracaktır.

5.Kredi çekmek Kredi kartı kullanacak kadar puanınız yoksa bir bankadan hesap açmak en iyi yol olacaktır. Bu hesap üzerinden tüm ödemelerinizi yapmanız bankaların sizi tanımasını sağlayacaktır. Unutulmamalıdır ki bankaların bu puanlama sisteminde ki amacı sizi tanımak nasıl bir müşteri olduğunuzu anlamak içindir.

6.Kredi kartı ve kredi alamadıysanız sürekli başka bankalardan da bunu denememelisiniz. Yapılan her başvuru ve alınan her ret cevabı sizin kredi puanınızı aşağıya çekecektir. Yukarıda yazanları uygulayarak bir süre beklemek ve uzun aralıklarla deneme yapmak size daha çok yardımcı olur.

Bu yazılanları düzenli bir şekilde uyguladığınız takdirde kredi puanınız bir süre sonra yükselecek sizde bankların güvenilir dediği müşteri profiline ulaşacaksınızdır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Red 11 Nedir? başlıklı makalemizde Kredi Red 11 Ne demek, Kredi Red 11 Nedir ve kredi sebebi red11 hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 18 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın