Kredi Red 09 Nedir?

yorumsuz
195 views

Kredi Red 09 Nedir? Bilindiği üzere bankalardan kredi alacak olan kişiler istedikleri her zaman kredi alamazlar. Yaptıkları başvurular bazı durumlarda bankalar tarafından reddedilmektedir. Bu konuda resmi bir ölçek getirilmesi istenirken son dönemde kredi notu ile birlikte bu durum belirli bir standarda bağlanmıştır. Eğer kişiler bankalara kredi için başvuruda bulunur ancak bankalar kredi vermeyi kişinin kredi notu sebebiyle reddederse bu durum Kredi Red 09 olarak adlandırılmaktadır. Bankalarda reddedilmenin sözleşmelerde yer alan kodundan bu ismi almaktadır.

Kredi Notu Nedir?

Kredi notları kişilerin bankalardan kredi çekerken ki karneleri olarak gösterilebilir. Kişilerin daha önce ki dönemlerde kullandığı kredi kartları ve çektiği kredileri ödeme şekli kişilerin kredi notlarını belirlemektedir. Eğer kullanıcılar oldukça başarılı bir biçimde kredilerini ve kredi kartı borçlarını ödemişse kişilerin kredi notları yükselmektedir. Özellikle zamanından önce kapatılan krediler kişilerin kredi notlarını çok ciddi biçimde yükseltmektedir.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Bugüne kadar kredi kartı kullanmamış ya da kredi çekmemiş kişilerin kredi notu bulunmamaktadır. Bu kişilerin notlarının olmaması da kredi çekerken çok büyük bir sorun anlamına gelir. Genel olarak kredi çekmiş ancak zamanında ödeyemediği taksitleri bulunan kişiler dahi bu kişilerden daha fazla nota sahiptirler. Bu sebeple de kişiler kredi notlarını yükseltme gereği duyabilirler. Bunun için de ilk olarak kişilerin bankalardan krediyi çekmeleri ve sonrasında 10 gün içerisinde aynı bedeli geri yatırması gerekir. Böylece daha yüksek bir kredi notuna sahip olunabilir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Puanını Yükseltme Taktikleri başlıklı makalemizde Kredi Puanını Yükseltme Taktikleri neler ve kredi skoru artırılabilir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 18 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın