Kredi Red 11 Nedir?

yorumsuz
160 views

Kredi Red 11 Nedir? Bazı durumlarda kişiler bankalara kredi talebinde bulunduğunda her zaman kredisi onaylanmayabilir. Bunun pek çok sebebi olabilir. Çünkü bankalar kredi imkânı sağlayacağı kişilere zamanı geldiğinde geri ödeme almak isterler. Bundan dolayı verdikleri paraları zamanında, güvenilir ve geri ödemesinde pürüz çıkmasına ihtimal vermedikleri kişilere sağlamak isterler. Bu sebeplerden kaynaklı olarak kredi başvuru süreci tahmin edilende daha uzun olabilmektedir. Kısacası bankalar bu zaman zarfı boyunca kişileri ekonomik açıdan inceleme altına alırlar.

Kredi Ret Sebepleri

Bankalar kredi başvurusunun ardından yaptıkları incelemelerin ardından kredileri reddetme hakkına sahiptir. Fakat elbette ki bu ret hakkının temel bir sebebinin olması gerekmektedir. Genel olarak en temel neden kredi notunun düşük olması gösterilebilir. Bunun anında bu durum kredi ret nedeni 11 sonucu olarak da karşımıza çıkabilir. Kredi notu düşük olan kişiler normal kredilerin yanında yüksek kredileri alma gibi bir hakka sahip değildirler. Bundan dolayı nakit anlamında zor durumda kalan kişiler kredi notlarından dolayı kredi ret sebebi 11 mağduru olabilme ihtimalleri bulunmaktadır.

Kredi Notu Nasıl Düzeltilebilir?

Eğer kişiler bankaya kredi için başvuruda bulundularsa ve düşük kredi notundan dolayı ret cevabı almışlar ise, ilk olarak kredi notunu yükseltmek adına harekete geçmeleri gerekmektedir. Bunun için yapılması gereken şey kredi kartı ile fule yakın bir harcama yaparak, bu harcamanın hepsini günü gününe ödemektir. Bu işlem art ardına birkaç kez uygulandığında artık banka kişiye güvenmiş olacaktır.

Bir önceki yazımız olan İpotek İle Kredi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde İpotek İle Kredi Nasıl Alınır ve ipotek verip kredi çekmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 18 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın